Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Maxima: Chystá sa modernizácia

Veľký japonský sedan dostane podľa prvej fotografie väčšiu masku chladiča, ostrejšie tvarovaný nárazník a diódové svetlomety.
1 4 príspevky 25.10.2018 / Marek Pokrývka

Z európskych trhov zmizol Nissan Maxima pred pätnástimi rokmi, v ďalších regiónoch však pôsobí dodnes. Úspešný je najmä v Spojených štátoch amerických. Automobilka tam predáva jeho ôsmu generáciu, ktorú uviedla začiatkom roka 2015. Pre jej rastúci vek sa preto momentálne chystá modernizácia. Japonci teraz naznačili, čo od nej môžeme očakávať.

Najväčšou zmenou je implementácia predných LED svetiel

Z dizajnového hľadiska nebude facelift rozsiahly. Sedan debutoval s expresívnym vzhľadom a ten ešte nestihol zostarnúť. Dočká sa teda len menšieho osvieženia. Na prvej zverejnenej fotografii môžeme vidieť o niečo ostrejšie štylizovaný nárazník, ktorého súčasťou je zväčšená maska chladiča. Dielec susedí s prepracovanými svetlomety. Ich tvar sa nemenil, no sú plne diódové.

Nissan Qashqai dostal nový turbobenzín

Pod kapotu populárneho SUV prichádza 1,3-litrový agregát v dvoch naladeniach, sprevádza ho dvojspojková prevodovka.

Obdobný rozsah zmien očakávame v zadnej časti veľkého japonského auta, pričom interiér prejde pravdepodobne povinnou jazdou v podobe oprášenej ponuky materiálov a aktuálnejších prvkov vybavenia. Technická stránka sa zmenám najskôr vyhne. Na americkom trhu je Nissan Maxima dostupný s jediným pohonom, ide o atmosférický benzínový šesťvalec s objemom 3,5 litra a výkonom 221 kW (300 k). Predné kolesá vozidla poháňa štandardne cez prevodovku CVT. Všetko sa dozvieme na autosalóne v Los Angeles, ktorý štartuje koncom novembra.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×