Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Maxima: Chystá sa modernizácia

Veľký japonský sedan dostane podľa prvej fotografie väčšiu masku chladiča, ostrejšie tvarovaný nárazník a diódové svetlomety.
1 4 príspevky 25.10.2018 / Marek Pokrývka

Z európskych trhov zmizol Nissan Maxima pred pätnástimi rokmi, v ďalších regiónoch však pôsobí dodnes. Úspešný je najmä v Spojených štátoch amerických. Automobilka tam predáva jeho ôsmu generáciu, ktorú uviedla začiatkom roka 2015. Pre jej rastúci vek sa preto momentálne chystá modernizácia. Japonci teraz naznačili, čo od nej môžeme očakávať.

Najväčšou zmenou je implementácia predných LED svetiel

Z dizajnového hľadiska nebude facelift rozsiahly. Sedan debutoval s expresívnym vzhľadom a ten ešte nestihol zostarnúť. Dočká sa teda len menšieho osvieženia. Na prvej zverejnenej fotografii môžeme vidieť o niečo ostrejšie štylizovaný nárazník, ktorého súčasťou je zväčšená maska chladiča. Dielec susedí s prepracovanými svetlomety. Ich tvar sa nemenil, no sú plne diódové.

Nissan Qashqai dostal nový turbobenzín

Pod kapotu populárneho SUV prichádza 1,3-litrový agregát v dvoch naladeniach, sprevádza ho dvojspojková prevodovka.

Obdobný rozsah zmien očakávame v zadnej časti veľkého japonského auta, pričom interiér prejde pravdepodobne povinnou jazdou v podobe oprášenej ponuky materiálov a aktuálnejších prvkov vybavenia. Technická stránka sa zmenám najskôr vyhne. Na americkom trhu je Nissan Maxima dostupný s jediným pohonom, ide o atmosférický benzínový šesťvalec s objemom 3,5 litra a výkonom 221 kW (300 k). Predné kolesá vozidla poháňa štandardne cez prevodovku CVT. Všetko sa dozvieme na autosalóne v Los Angeles, ktorý štartuje koncom novembra.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×