Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda3: Štvrtá generácia príde do LA

VIDEO
Japonci hovoria v upútavke o novej ére a naznačujú dizajn hatchbacku nižšej strednej triedy, ktorý by mal vychádzať zo štúdie Kai.
1 2 príspevky 23.10.2018 / Marek Pokrývka

Počas minulého týždňa sme informovali o náčrtoch, ktoré údajne zachytávali nový sedan Mazda3. Autenticitu materiálov potvrdiť nevieme. Rozsudok ohľadom ich pravosti pravdepodobne padne už čoskoro, japonská automobilka totiž spustila kampaň na nástupcu kompaktu. V pilotnom videu spomína novembrový dátum. Už dnes je pritom viac-menej jasné, čo tým myslí.

Tvary zadných partií evidentne čerpali z minuloročného konceptu

V nasledujúcom mesiaci je do kalendára zapísané jediné podujatie medzinárodného významu, ktoré môže byť kandidátom na miesto debutu čerstvej trojky z Hirošimy. Štvrtá generácia s veľkou pravdepodobnosťou príde do LA. Virtuálny debut môže absolvovať ešte predtým, no naživo ju uvidia návštevníci výstaviska v Los Angeles koncom novembra.

Mazda Kai: Trojka bude ešte krajšia

Dynamicky tvarované vozidlo možno brať ako predobraz ďalšej generácie japonského kompaktu postaveného na architektúre SkyActiv.

Vo videu upozorňujúcom na debut vozidla hovorí Mazda o novej ére. Okrem toho naznačuje dizajn zadnej časti, ktorá by mala evokovať vlani predstavený koncept Kai. Ten by mal byť vo veľkej miere predlohou sériového hatchbacku nižšej strednej triedy. Zábery ukazujú tiež bočné partie, tie však nič podstatné neprezrádzajú. Na lepšiu ochutnávku dizajnu si ešte musíme počkať.


Video
Najnovšie články
Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×