Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford GT: Vznikne ďalších 350 exemplárov

Noví záujemcovia si na svoje automobily budú musieť počkať, podľa harmonogramu vyjdú posledné kusy z fabriky až o štyri roky.
3 1 príspevok 22.10.2018 / Marek Pokrývka

Modrému oválu sa okolo druhej generácie superšportu GT podarilo urobiť veľké haló a dôvodom nebolo len použite šesťvalca. K rozruchu prispel aj moderný dizajn či hydraulikou vybavený podvozok. No príčin bolo viacero, od ceny výrazne presahujúcej  konkurentov cez dlhé doby čakania až po nutnosť podpisu zmluvy s viacerými podmienkami. Medzi ne patrí napríklad dvojročný zákaz ďalšieho predaja. Napriek tomu zaznamenalo kupé ohromný dopyt, ktorý výrazne prekonal ponuku.

Zo superšportu pripravil Ford aj niekoľko špeciálnych verzií 3 fotografie v galérii Zo superšportu pripravil Ford aj niekoľko špeciálnych verzií Zdroj: Ford

Ford pôvodne spomínal 500 kusov, nakoniec svoj plán zdvojnásobil. Zároveň však hovoril o vyše šiestich tisíckach záujemcov. Keďže ohlas neutíchol, aktuálne pristupuje americká automobilka k opätovnému navýšeniu chystaného objemu výroby. Z auta vznikne ďalších 350 exemplárov. Nové objednávky firma už aktuálne prijíma, budúci majitelia si však budú musieť na svojich miláčikov počkať. V továrenskom harmonograme majú totiž ich vozidlá miesto v rokoch 2020 až 2022.

Corvette ZR1 vs. Ford GT: Kto je rýchlejší?

Ľuďom z internetového kanála DragTime sa podarilo postaviť vedľa seba exkluzívnych Američanov, dvojica absolvovala tri jazdy.

Ani tento termín pritom nemusí byť definitívny. Šesťvalcový superšport stavia pre Ford externá spoločnosť Multimatic, ktorá napríklad vlani ani zďaleka nenaplnila kvóty. Namiesto objednaných 250 vozidiel zmontovala len 138 kusov. Nie je teda vylúčené, že dátum dodania posledných modelov GT sa oproti aktuálne uvádzaným dátumom ešte posunie.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×