Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dacia Duster: Ďalší pick-up je na svete

Na základe druhej generácie bestselleru vytvoril rumunský špecialista prototyp s dvojmiestnou kabínou a otvorenou korbou.
5 1 príspevok 21.10.2018 / Marek Pokrývka

Vďaka kombinácii nízkej ceny, kompaktných rozmerov a výborných terénnych schopností sa Dacia Duster stala veľmi úspešným vozidlom. Tieto vlastnosti naštartovali myšlienku na transformáciu robustného SUV na pick-up a ešte koncom roka 2013 ju zrealizovala firma Romturingia. S požehnaním samotnej automobilky sa následne podieľala na výrobe päťstokusovej série. Teraz sa špecialista na prestavby opäť hlási o slovo, no tentokrát už s druhou generáciou bestselleru.

Rumunská firma neprezradila, koľko by takáto konverzia stála zákazníka 5 fotografií v galérii Rumunská firma neprezradila, koľko by takáto konverzia stála zákazníka Zdroj: Romturingia

Malá rumunská spoločnosť v týchto dňoch predstavila vozidlo upravené obdobným štýlom ako v minulosti. Základ ponechala nedotknutý, vrátane rázvoru náprav a celkovej dĺžky. Karoséria je však od B-stĺpika komplexne prepracovaná. Zadné dvere zmizli a stali sa súčasťou tela. Za dvojmiestnym interiérom je deliaca stena tvorená sklom a plechom nesúcim nápis Duster.

Za priečkou sa nachádza otvorená ložná plocha. Jej rozmery nepoznáme, obsahuje však odolný povrch a systém na uchytenie nákladu. Podobne ako pri predchodcovi je celé vyhotovenie na vysokej úrovni. Snáď jedinou výnimkou sú spodné úchyty dvierok vzadu, ktoré je evidentne dodatočným prvkom. Rovnako ako drobný nápis Pick Up a logo Romturingia. Nebyť týchto detailov, modifikovaný automobil by sa pokojne mohol vydávať za fabrický produkt.

Test Dacia Duster II: Evolúcia sa podarila

Základný recept na úspešné rumunské SUV zostáva po generačnej výmene rovnaký, no k pokroku došlo vo viacerých kľúčových oblastiach.

Ďalší pick-up Dacia je teda na svete, no len vo forme prototypu. Ten disponuje naftovým motorom 1.5 dCi a pohonom všetkých kolies. Výber motora je však na zákazníkovi. Firma aktuálne nespresnila, koľko by za konverziu karosérie chcela. Otáznik zostáva visieť aj nad továrenským modelom tohto razenia. Na vybraných juhoamerických trhoch sa pod značkou Renault dá stále kúpiť regionálny variant Oroch so štvordverovou kabínou a korbou vychádzajúci z prvej generácie SUV, o jeho nástupcovi sa zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×