Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dacia Duster: Ďalší pick-up je na svete

Na základe druhej generácie bestselleru vytvoril rumunský špecialista prototyp s dvojmiestnou kabínou a otvorenou korbou.
5 1 príspevok 21.10.2018 / Marek Pokrývka

Vďaka kombinácii nízkej ceny, kompaktných rozmerov a výborných terénnych schopností sa Dacia Duster stala veľmi úspešným vozidlom. Tieto vlastnosti naštartovali myšlienku na transformáciu robustného SUV na pick-up a ešte koncom roka 2013 ju zrealizovala firma Romturingia. S požehnaním samotnej automobilky sa následne podieľala na výrobe päťstokusovej série. Teraz sa špecialista na prestavby opäť hlási o slovo, no tentokrát už s druhou generáciou bestselleru.

Rumunská firma neprezradila, koľko by takáto konverzia stála zákazníka 5 fotografií v galérii Rumunská firma neprezradila, koľko by takáto konverzia stála zákazníka Zdroj: Romturingia

Malá rumunská spoločnosť v týchto dňoch predstavila vozidlo upravené obdobným štýlom ako v minulosti. Základ ponechala nedotknutý, vrátane rázvoru náprav a celkovej dĺžky. Karoséria je však od B-stĺpika komplexne prepracovaná. Zadné dvere zmizli a stali sa súčasťou tela. Za dvojmiestnym interiérom je deliaca stena tvorená sklom a plechom nesúcim nápis Duster.

Za priečkou sa nachádza otvorená ložná plocha. Jej rozmery nepoznáme, obsahuje však odolný povrch a systém na uchytenie nákladu. Podobne ako pri predchodcovi je celé vyhotovenie na vysokej úrovni. Snáď jedinou výnimkou sú spodné úchyty dvierok vzadu, ktoré je evidentne dodatočným prvkom. Rovnako ako drobný nápis Pick Up a logo Romturingia. Nebyť týchto detailov, modifikovaný automobil by sa pokojne mohol vydávať za fabrický produkt.

Test Dacia Duster II: Evolúcia sa podarila

Základný recept na úspešné rumunské SUV zostáva po generačnej výmene rovnaký, no k pokroku došlo vo viacerých kľúčových oblastiach.

Ďalší pick-up Dacia je teda na svete, no len vo forme prototypu. Ten disponuje naftovým motorom 1.5 dCi a pohonom všetkých kolies. Výber motora je však na zákazníkovi. Firma aktuálne nespresnila, koľko by za konverziu karosérie chcela. Otáznik zostáva visieť aj nad továrenským modelom tohto razenia. Na vybraných juhoamerických trhoch sa pod značkou Renault dá stále kúpiť regionálny variant Oroch so štvordverovou kabínou a korbou vychádzajúci z prvej generácie SUV, o jeho nástupcovi sa zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
NDS vyhlásila súťaž na D3 na Kysuciach

Výzvy Donalda Trumpa k ďalšiemu zvyšovaniu ťažby ropy nahrávajú do karát aj našim motoristom. V predvianočnom období určite pomôže každé ušetrené euro...

Benzín a ropa: Do konca roka už len lacnejšie?

Automobilky pred septembrovým zavedením WLTP zaplavili trh zľavnenými modelmi, preto predaj v Európe stanuje. Najväčší prepad zaznamenali značky koncernu...

Výrazné zľavy pred WLTP viedli k poklesu predaja

Hrozba ciel na európske autá zo strany USA pretrváva. EÚ sa však nebude nečinne prizerať a je pripravená vrátiť úder.

EÚ je pripravená vrátiť úder

Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Nitra tento mesiac spúšťa prvú etapu pilotného projektu, ktorý obyvateľom a návštevníkom uľahčí parkovanie v centre mesta. Umožní to systém ParkDots.

V Nitre uľahčuje parkovanie systém ParkDots

KLEBETY TÝŽDŇA Bentley pripravuje elektromobil, BMW M3 sa možno dočká kombi verzie a príťažlivá Mazda3 zvestuje budúcnosť pod kapotou.

Revolučná Mazda3 a Amarok na báze Fordu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×