Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.
13 21.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Veteráni z obdobia druhej svetovej vojny dochovaní v dobrom stave sú dnes vzácnym tovarom. Skvelým presúvadlom do všetkých podmienok bol napríklad Jeep Willys, ktorý kedysi používali vojaci USA. Jedno takéto vozidlo mal vo svojej zbierke aj slávny herec Steve McQueen. Bol jeho druhým majiteľom, nakoľko svoj kus odkúpil priamo od americkej armády.

Vzácny exemplár prvého auta značky Jeep je aj po dekádach v skvelej kondícií 13 fotografií v galérii Vzácny exemplár prvého auta značky Jeep je aj po dekádach v skvelej kondícií Zdroj: Silverstone Auctions

Odvtedy vystriedal vojnový Willys vyrobený v roku 1945 ďalších dvoch vlastníkov, pričom ten súčasný ho získal na aukcii v Las Vegas v roku 1984. V tom čase za neho zaplatil len 6 000 dolárov. Ako dôkaz, že v minulosti patril filmovej hviezde, slúži aj kovová plaketa o pravosti jeho pôvodu. Nechýbajú ani všetky dôležité dokumenty či kompletná servisná história vrátane renovácie.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Armádny off-road si však čoskoro bude hľadať nový domov. Na výstave veteránov, ktorá sa bude konať 10. a 11. novembra v britskom Birminghame ho ponúkne na predaj aukčný dom Silverstone Auctions. Očakávaná predajná suma sa pohybuje v rozmedzí 90 až 113-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×