Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.
13 21.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Veteráni z obdobia druhej svetovej vojny dochovaní v dobrom stave sú dnes vzácnym tovarom. Skvelým presúvadlom do všetkých podmienok bol napríklad Jeep Willys, ktorý kedysi používali vojaci USA. Jedno takéto vozidlo mal vo svojej zbierke aj slávny herec Steve McQueen. Bol jeho druhým majiteľom, nakoľko svoj kus odkúpil priamo od americkej armády.

Vzácny exemplár prvého auta značky Jeep je aj po dekádach v skvelej kondícií 13 fotografií v galérii Vzácny exemplár prvého auta značky Jeep je aj po dekádach v skvelej kondícií Zdroj: Silverstone Auctions

Odvtedy vystriedal vojnový Willys vyrobený v roku 1945 ďalších dvoch vlastníkov, pričom ten súčasný ho získal na aukcii v Las Vegas v roku 1984. V tom čase za neho zaplatil len 6 000 dolárov. Ako dôkaz, že v minulosti patril filmovej hviezde, slúži aj kovová plaketa o pravosti jeho pôvodu. Nechýbajú ani všetky dôležité dokumenty či kompletná servisná história vrátane renovácie.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Armádny off-road si však čoskoro bude hľadať nový domov. Na výstave veteránov, ktorá sa bude konať 10. a 11. novembra v britskom Birminghame ho ponúkne na predaj aukčný dom Silverstone Auctions. Očakávaná predajná suma sa pohybuje v rozmedzí 90 až 113-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×