Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.
5 1 príspevok 18.10.2018 / Marek Pokrývka

Znie to takmer neuveriteľne, ale štvorsekundovú hranicu pri akcelerácii z pokoja na 100 km/h už pokorilo niekoľko SUV. Jedným z nich je Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Jeho kompresorom dopovaný 6,2-litrový osemvalec má už v sériovom stave sily na rozdávanie, no americký tuner Hennessey Performance sa rozhodol stádo ešte výrazne rozšíriť.

Zrýchlenie na 60 míľ za hodinu má tomuto SUV trvať iba 2,3 sekundy 5 fotografií v galérii Zrýchlenie na 60 míľ za hodinu má tomuto SUV trvať iba 2,3 sekundy Zdroj: Hennessey Performance

Prvý vyladený exemplár vozidla prezentovala renomovaná firma v apríli, šlo o variant disponujúci balíkom HPE850, ktorého označenie tradične vychádza z výkonu. Bol to však len začiatok. Aktuálne prezentuje úpravca verziu HPE1200, ktorej meno asi netreba veľmi vysvetľovať. Pre model Trackhawk prináša maximálny výkon vyše 1 200 koní a krútiaci moment okolo 1 350 Nm.

Uvedené údaje sú odhadom, ktorý vychádza z čísel nameraných na brzde pri použití vysokooktánového paliva prezentovaného hodnotou 109. Natankovanie štandardného benzínu iste nejakého koňa uberie. V prípade špičkových pohonných hmôt má Grand Cherokee šprintovať na 60 míľ za hodinu (96 km/h) za 2,3 sekundy a štvrť míle pokoriť za 9,66 sekundy s výsledným tempom 233 km/h. To sú skutočne úžasné parametre.

Hennessey šľachtí aj najvýkonnejší Jeep

Úpravca z amerického Texasu naordinoval SUV pozmenený kompresor, odlišné sacie potrubie a svieže dáta pre riadiacu jednotku.

Aby dokázal motor mohutného SUV vyprodukovať túto silu, okrem montáže veľkého kompresora prešiel aj inštaláciou odolnejších piestov, ojníc či kľukového hriadeľa. Disponuje tiež modifikovanou hlavou valca, škrtiacou klapkou, sacím systémom či výfukovými zvodmi. Samozrejmosťou sú nové dáta v riadiacej jednotke, ktoré to všetko zastrešujú. Čo za to? Hennessey chce kompletné auto dodávať za 179-tisíc dolárov (vyše 155-tisíc eur), pričom v jeho plánoch je séria 24 kusov.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×