Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen ART3on: Najrýchlejší elegán

VIDEO
Volkswagen Arteon z opačného konca zemegule pokorí stovku pod štyri sekundy. Prezývku ART3on potvrdzuje aj živými farbami.
9 15.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Pred niekoľkými mesiacmi sa objavili informácie o príprave šesťvalcového Arteonu, na ich realizáciu si však ešte počkáme. Najvýkonnejším variantom liftbacku tak zostáva štvorvalcový benzínový dvojliter s výkonom 200 kW (272 k). Tímu učňov z austrálskej pobočky Volkswagenu to ale vôbec neprekáža a aj s týmto agregátom dokázal narobiť divy.

ART3on je schopný pokoriť štvorsekundovú hranicu aj do kopca 9 fotografií v galérii ART3on je schopný pokoriť štvorsekundovú hranicu aj do kopca Zdroj: Volkswagen Australia

Nemecký elegán prešiel u protinožcov rozsiahlou rekonštrukciou. Benzínový dvojliter je dopovaný novým turbom, nasávaním a disponuje vylepšeným chladením. Nepovšimnuté neostalo ani vysokotlakové čerpadlo či olejový systém. Všetky spomenuté komponenty majú spoločného menovateľa, ktorým je spoločnosť RacingLine. Úpravu softvéru prevodovky a nové výfukové potrubie si podelili firmy TVS/Harding a Milltek.

Podčiarknutím a spočítaním zmien sa dostávame k hodnote výkonu 360 kW (489 k) a krútiacemu momentu 600 Nm, prenos sily zabezpečuje sedemstupňová DSG prevodovka a pohon všetkých kolies. Aj vďaka tomu dosahuje Volkswagen úžasné zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. To bolo merané na úseku s miernym stúpaním, na rovnej trati sa teda dá očakávať úspora ešte aspoň jednej desatiny sekundy.

Pri stavbe vozidla boli použité komponenty zvučných značiek 9 fotografií v galérii Pri stavbe vozidla boli použité komponenty zvučných značiek Zdroj: Volkswagen Australia

Zvýšený výkon v dôsledku zmien pod kapotou prenášajú na vozovku pneumatiky Pirelli PZero Trofeo typu semi-slick. Plejáda nových komponentov sa ďalej rozrastá o brzdy od APR a na mieru šitý podvozok Bilstein. Cieľom bolo aj zníženie hmotnosti, čo sa odrazilo v interiéri s ochrannou klietkou osadením športových sedadiel.

Test Volkswagen Arteon 2.0 TDI: Pán Populárny

Volkswagen Arteon vyzeral už na prvých snímkach ako auto, ktoré posunie dizajnové smerovanie VW správnym smerom. Zdá sa, že toto očakávanie naplnil. Čo okrem sexepílu však ešte dokáže ponúknuť?

Vozidlo zaujme aj netradičnou úpravou zovňajšku, pre ktorú bolo pokrstené ako ART3on. Exteriér prenechal tím Austrálčanov pouličnému umelcovi zo Sydney menom Simon Murray. Elegancia išla v tomto prípade bokom a na scénu sa dostali živé farebné kombinácie. Modifikovaný Arteon podľa dostupných informácií nebude na predaj. Proces prestavby zachytili autori na kameru a vytvorili z toho video.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×