Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X7: Debut si odbije v Los Angeles

Mohutná novinka pre siedmich či ôsmich ľudí bude vyzerať podobne ako štúdia, ešte do konca tohto roka sa má objaviť v predaji.
1 15.10.2018 / Marek Pokrývka

Najväčšie bavorské SUV je témou takmer polovicu dekády, automobilka jeho príchod potvrdila už na jar roku 2014. Odvtedy o ňom viackrát informovala. Pilotnú výrobu nového auta spustila pred ostatnými Vianocami, napriek tomu ho stále neukázala. No čakanie už nepotrvá dlho. BMW X7 si odbije debut na autosalóne v Los Angeles, ktorý otvára brány koncom novembra.

Predná časť veľkého bavorského SUV vystupuje z tieňa

Definitívne potvrdenie premiéry prichádza spolu so zverejnením fotografie, ktorá opäť hovorí o malých zmenách oproti tvarom vlaňajšieho konceptu. To však nie je novinka. Ešte počas leta unikli na internet kompletné obrázky mníchovského obra, ktoré pochádzali z patentového konania. Zachytená na nich bola aj predná časť obsahujúca gigantické ľadvinky masky chladiča lemované štíhlymi LED svetlometmi a pomerne jednoducho štylizovaným nárazníkom.

Interiér pravdepodobne poskytne sedadlá pre siedmich pasažierov, aj keď vzhľadom na očakávané obrie rozmery prispôsobené najmä pre Spojené štáty nás neprekvapí ani osemmiestne usporiadanie. Štylisticky by mala kabína ísť v stopách najčerstvejších produktov z Mníchova, očakávame teda digitálnu prístrojovú dosku či panel klimatizácie integrovaný do oblasti výduchov.

Nové BMW radu 3: Opäť viac športu v DNA

Siedma generácia bavorského sedanu je väčšia než predchodca, no zároveň ľahšia a tuhšia. Prináša moderné motory i prvky vybavenia.

Technický základ by malo BMW X7 vo veľkej miere prevziať od menšieho súrodenca označeného číslom päť, ktorý nedávno dostal novú generáciu. Na domáci trh už prišla v troch verziách. Dostupná je s trojlitrovým benzínovým šesťvalcom dosahujúcim výkon 250 kW (340 k) a rovnako veľkým dieselom, ktorý ponúkne buď 195 kW (265 k) alebo až 294 kW (400 k). Rovnaké motory očakávame aj pod kapotou typu X7. Paleta sa vykryštalizuje časom, predaj sa má začať do konca roka.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×