Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X7: Debut si odbije v Los Angeles

Mohutná novinka pre siedmich či ôsmich ľudí bude vyzerať podobne ako štúdia, ešte do konca tohto roka sa má objaviť v predaji.
1 15.10.2018 / Marek Pokrývka

Najväčšie bavorské SUV je témou takmer polovicu dekády, automobilka jeho príchod potvrdila už na jar roku 2014. Odvtedy o ňom viackrát informovala. Pilotnú výrobu nového auta spustila pred ostatnými Vianocami, napriek tomu ho stále neukázala. No čakanie už nepotrvá dlho. BMW X7 si odbije debut na autosalóne v Los Angeles, ktorý otvára brány koncom novembra.

Predná časť veľkého bavorského SUV vystupuje z tieňa

Definitívne potvrdenie premiéry prichádza spolu so zverejnením fotografie, ktorá opäť hovorí o malých zmenách oproti tvarom vlaňajšieho konceptu. To však nie je novinka. Ešte počas leta unikli na internet kompletné obrázky mníchovského obra, ktoré pochádzali z patentového konania. Zachytená na nich bola aj predná časť obsahujúca gigantické ľadvinky masky chladiča lemované štíhlymi LED svetlometmi a pomerne jednoducho štylizovaným nárazníkom.

Interiér pravdepodobne poskytne sedadlá pre siedmich pasažierov, aj keď vzhľadom na očakávané obrie rozmery prispôsobené najmä pre Spojené štáty nás neprekvapí ani osemmiestne usporiadanie. Štylisticky by mala kabína ísť v stopách najčerstvejších produktov z Mníchova, očakávame teda digitálnu prístrojovú dosku či panel klimatizácie integrovaný do oblasti výduchov.

Nové BMW radu 3: Opäť viac športu v DNA

Siedma generácia bavorského sedanu je väčšia než predchodca, no zároveň ľahšia a tuhšia. Prináša moderné motory i prvky vybavenia.

Technický základ by malo BMW X7 vo veľkej miere prevziať od menšieho súrodenca označeného číslom päť, ktorý nedávno dostal novú generáciu. Na domáci trh už prišla v troch verziách. Dostupná je s trojlitrovým benzínovým šesťvalcom dosahujúcim výkon 250 kW (340 k) a rovnako veľkým dieselom, ktorý ponúkne buď 195 kW (265 k) alebo až 294 kW (400 k). Rovnaké motory očakávame aj pod kapotou typu X7. Paleta sa vykryštalizuje časom, predaj sa má začať do konca roka.


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×