Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.
11 14.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Nemeckých firiem venujúcich sa úpravám automobilov je hneď niekoľko. Jednou z nich je aj Fostla. Nepatrí síce medzi tie najznámejšie, no jej výtvory stoja za zmienku. Nedávno si do rúk jej pracovníci vzali ostré kupé od Mercedesu. Vybavili ho vylepšeným bodykitom i silou navyše.

Zelené kupé má široké telo s doplnkami po vzore pretekárskych špeciálov 11 fotografií v galérii Zelené kupé má široké telo s doplnkami po vzore pretekárskych špeciálov Zdroj: Fostla

Upravené AMG GT S si so sériovým kusom v žiadnom prípade nepomýlite. Už na prvý pohľad je totiž jasné, že niečo nie je v poriadku. Fostla obliekla nemecký športiak do poriadne širokého zeleného tela a pribalila mu nové nárazníky, difúzor či množstvo aerodynamických doplnkov. Ostré hrany sú obtiahnuté neónovo žltými líniami, aby neunikli žiadnemu oku. Štandardné nezostali ani disky, nahradili ich kované rafiky od firmy ADV 1.

Kupé nenarástlo iba do šírky, ale zvýšili sa aj jeho výkonnostné parametre. Vyladením riadiacej jednotky a pridaním dielov od firiem PP-Performance a BMC sa podarilo zo štvorlitrového osemvalca s dvoma turbami vyžmýkať až 94 kW (127 k) a 130 Nm navyše. Po vylepšeniach teda motor produkuje 478 kW (650 k) a 800 Nm. Fostla vyrobí v tejto konfigurácii iba 50 kusov, pričom všetky zostanú na európskom trhu.

Akrapovič vyladil Mercedes-AMG GT

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.


Video
Najnovšie články
Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×