Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.
11 14.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Nemeckých firiem venujúcich sa úpravám automobilov je hneď niekoľko. Jednou z nich je aj Fostla. Nepatrí síce medzi tie najznámejšie, no jej výtvory stoja za zmienku. Nedávno si do rúk jej pracovníci vzali ostré kupé od Mercedesu. Vybavili ho vylepšeným bodykitom i silou navyše.

Zelené kupé má široké telo s doplnkami po vzore pretekárskych špeciálov 11 fotografií v galérii Zelené kupé má široké telo s doplnkami po vzore pretekárskych špeciálov Zdroj: Fostla

Upravené AMG GT S si so sériovým kusom v žiadnom prípade nepomýlite. Už na prvý pohľad je totiž jasné, že niečo nie je v poriadku. Fostla obliekla nemecký športiak do poriadne širokého zeleného tela a pribalila mu nové nárazníky, difúzor či množstvo aerodynamických doplnkov. Ostré hrany sú obtiahnuté neónovo žltými líniami, aby neunikli žiadnemu oku. Štandardné nezostali ani disky, nahradili ich kované rafiky od firmy ADV 1.

Kupé nenarástlo iba do šírky, ale zvýšili sa aj jeho výkonnostné parametre. Vyladením riadiacej jednotky a pridaním dielov od firiem PP-Performance a BMC sa podarilo zo štvorlitrového osemvalca s dvoma turbami vyžmýkať až 94 kW (127 k) a 130 Nm navyše. Po vylepšeniach teda motor produkuje 478 kW (650 k) a 800 Nm. Fostla vyrobí v tejto konfigurácii iba 50 kusov, pričom všetky zostanú na európskom trhu.

Akrapovič vyladil Mercedes-AMG GT

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.


Video
Najnovšie články
NDS vyhlásila súťaž na D3 na Kysuciach

Výzvy Donalda Trumpa k ďalšiemu zvyšovaniu ťažby ropy nahrávajú do karát aj našim motoristom. V predvianočnom období určite pomôže každé ušetrené euro...

Benzín a ropa: Do konca roka už len lacnejšie?

Automobilky pred septembrovým zavedením WLTP zaplavili trh zľavnenými modelmi, preto predaj v Európe stanuje. Najväčší prepad zaznamenali značky koncernu...

Výrazné zľavy pred WLTP viedli k poklesu predaja

Hrozba ciel na európske autá zo strany USA pretrváva. EÚ sa však nebude nečinne prizerať a je pripravená vrátiť úder.

EÚ je pripravená vrátiť úder

Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Nitra tento mesiac spúšťa prvú etapu pilotného projektu, ktorý obyvateľom a návštevníkom uľahčí parkovanie v centre mesta. Umožní to systém ParkDots.

V Nitre uľahčuje parkovanie systém ParkDots

KLEBETY TÝŽDŇA Bentley pripravuje elektromobil, BMW M3 sa možno dočká kombi verzie a príťažlivá Mazda3 zvestuje budúcnosť pod kapotou.

Revolučná Mazda3 a Amarok na báze Fordu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×