Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle a majiteľ za neho žiadal práve takúto sumu.
28 1 príspevok 14.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Vozidlá značky Volkswagen sú na na cestách starého kontinentu obľúbené. Okrem popularity medzi bežnými zákazníkmi majú ľudové autá aj svojich skalných obdivovateľov. Môžu za to najmä modely ako Golf či Beetle, ktorý sa však opäť stane minulosťou. Ikonický automobil s netradičnou karosériou má za sebou veľkú komunitu nadšencov a nejeden zberateľ by bol za vzácny kus ochotný zaplatiť tučný balík.

Exemplár prežil dekády v garáži, vďaka tomu je jeho lak i viaceré diely karosérie v pôvodnom stave 28 fotografií v galérii Exemplár prežil dekády v garáži, vďaka tomu je jeho lak i viaceré diely karosérie v pôvodnom stave Zdroj: Hemmings

V americkom Portlande už od roku 1966 prebýva exemplár, ktorý zostal takmer nedotknutý od momentu, kedy vyšiel z výrobnej linky. Čierny “chrobák” si ako nový kúpil muž menom Rudy Zvarich avšak ihneď po prevzatí ho zaparkoval v kamarátovej garáži. Po rokoch státia síce automobil pokrýva vrstva prachu, no jeho lak je v špičkovom stave. V rovnakom stave je aj jeho zvyšok. Niektoré diely, napríklad stierače či puklice, dokonca neboli ani rozbalené.

Na odometri veteránu svieti najazdených iba 35 kilometrov. Keď v roku 2014 jeho pôvodný majiteľ zomrel, Beetle z roku 1964 vzal do rúk jeho synovec. Uvedomujúc si raritnú hodnotu vozidla sa rozhodol pokúsiť ho predať. A pýtal si zaň rovný milión eur. Inzerát bol však medzičasom vymazaný.

Legendárny Chrobák odchádza do dejín

Volkswagen na budúci rok po takmer 80 rokoch ukončí výrobu kultového "Chrobáka". Dôvodom je stratégia zameraná na elektromobilitu a Beetle už žiadneho nástupcu nedostane.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×