Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle a majiteľ za neho žiadal práve takúto sumu.
28 1 príspevok 14.10.2018 / Redakcia AUTO BILD

Vozidlá značky Volkswagen sú na na cestách starého kontinentu obľúbené. Okrem popularity medzi bežnými zákazníkmi majú ľudové autá aj svojich skalných obdivovateľov. Môžu za to najmä modely ako Golf či Beetle, ktorý sa však opäť stane minulosťou. Ikonický automobil s netradičnou karosériou má za sebou veľkú komunitu nadšencov a nejeden zberateľ by bol za vzácny kus ochotný zaplatiť tučný balík.

Exemplár prežil dekády v garáži, vďaka tomu je jeho lak i viaceré diely karosérie v pôvodnom stave 28 fotografií v galérii Exemplár prežil dekády v garáži, vďaka tomu je jeho lak i viaceré diely karosérie v pôvodnom stave Zdroj: Hemmings

V americkom Portlande už od roku 1966 prebýva exemplár, ktorý zostal takmer nedotknutý od momentu, kedy vyšiel z výrobnej linky. Čierny “chrobák” si ako nový kúpil muž menom Rudy Zvarich avšak ihneď po prevzatí ho zaparkoval v kamarátovej garáži. Po rokoch státia síce automobil pokrýva vrstva prachu, no jeho lak je v špičkovom stave. V rovnakom stave je aj jeho zvyšok. Niektoré diely, napríklad stierače či puklice, dokonca neboli ani rozbalené.

Na odometri veteránu svieti najazdených iba 35 kilometrov. Keď v roku 2014 jeho pôvodný majiteľ zomrel, Beetle z roku 1964 vzal do rúk jeho synovec. Uvedomujúc si raritnú hodnotu vozidla sa rozhodol pokúsiť ho predať. A pýtal si zaň rovný milión eur. Inzerát bol však medzičasom vymazaný.

Legendárny Chrobák odchádza do dejín

Volkswagen na budúci rok po takmer 80 rokoch ukončí výrobu kultového "Chrobáka". Dôvodom je stratégia zameraná na elektromobilitu a Beetle už žiadneho nástupcu nedostane.


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×