Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

VIDEO
Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.
4 14.10.2018 / Marek Pokrývka

Pri exkluzívnych automobiloch je v ostatných rokoch takmer pravidlom, že v momente jeho odhalenia je limitovaná séria beznádejne vypredaná. Modely určené pre masový trh bývajú dostupné pred premiérou len veľmi zriedka. Najnovším príkladom na takýto netradičný postup je Toyota Supra, pripravované kupé sa už totiž dá objednať v Británii.

Supra bude stáť na rovnakom základe ako nové BMW Z4 4 fotografií v galérii Supra bude stáť na rovnakom základe ako nové BMW Z4 Zdroj: Toyota

Lokálna filiálka ázijskej značky začala počas končiaceho sa týždňa oficiálne prijímať rezervácie na novinku. Záujemcovia o piatu generáciu legendárneho auta musia zaplatiť poplatok rovných tisíc libier, čo je v prepočte zhruba 1 144 eur. Ide o vratnú sumu. Všetko pritom možno vykonať on-line či prostredníctvom aplikácie, na vyjadrenie záujmu o športiak teda netreba ani navštíviť predajňu.

Toyota Supra sa svetu predstaví v Detroite

Sériová verzia japonského kupé má debutovať na rovnakom mieste ako futuristická štúdia FT-1, no s odstupom piatich rokov.

Nedávno zverejnila nemecká pobočka automobilky informáciu, že v budúcom roku bude medzi zákazníkov rozdeľovať 300 kusov novej Supry. Rovnaký počet dostane aj Británia. Európske kvóty pritom majú obsahovať iba deväť stoviek áut, ľudia túžiaci mať jedno z nich vo svojej garáži by sa preto mali poponáhľať. Plná cena zatiaľ zostáva tajomstvom. Ostrý predaj sa začne až po predstavení kupé, ktoré je naplánované na januárový autosalón v Detroite.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×