Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McChip-DKR: Ešte viac sily pre M550d

Tuner zaoberajúci sa najmä riadiacimi jednotkami motorov ponúka pre naftovú strelu BMW dve úpravy, silnejšia posúva výkon na 515 koní.
14 12.10.2018 / Marek Pokrývka

Bavori predvlani uviedli ďalšiu evolúciu svojho špičkového vznetového šesťvalca, ktorý je globálne najsilnejším agregátom svojho druhu. Vďaka štvorici turbodúchadiel produkuje trojlitrový agregát až 294 kW (400 k). BMW ho montuje do limuzíny 750d i športovej verzie menšieho radu 5, ktorá nesie označenie M550d. Práve ju si aktuálne podali vo firme McChip-DKR.

Pri výkonnejšej verzii má BMW maximálnu rýchlosť 295 km/h 14 fotografií v galérii Pri výkonnejšej verzii má BMW maximálnu rýchlosť 295 km/h Zdroj: McChip-DKR

Nemecký špecialista na softvérové úpravy pohonných jednotiek dal mníchovskej naftovej strele ešte o poznanie viac sily. Ponúka dva stupne naladenia, už ten prvý však pridáva úctyhodnú porciu koní. Počítačové ladenie stojace 1 399 eur zvyšuje výkon na 346 kW (470 k). Nárast krútiaceho momentu nezaostáva, jeho maximum dosahuje až 850 Nm.

K vplyvu úpravy na akceleráciu z 0 na 100 km/h sa tuner nevyjadril. Súčasťou zmien je však odblokovanie obmedzovača rýchlosti a BMW M550d vďaka tomu dosiahne až 290 km/h. V prípade silnejšej verzie je konečnou métou 295 kilometrov za hodinu. Motor totiž charakterizujú vrcholné parametre 379 kW (515 k) a 865 Nm, za čo zákazník zaplatí v Nemecku 1 678 eur.

Test BMW M550d: Spája rozdielne svety

Bavorský naftový sedan je veľmi rýchly, dokáže zabaviť vodiča a zároveň dosahuje prekvapujúco nízku spotrebu. Napriek tomu by sme si ho nekúpili.

Dieselový rýchlik prezentuje spoločnosť s výraznou grafikou obsahujúcou podpisy McChip-DKR, ktorú dopĺňajú dvadsaťpalcové disky kolies mbdesign obuté do pneumatík Continental. Poslednou zmenou bola inštalácia pružiacich jednotiek KW znižujúcich svetlú výšku. Nejde však o pevnú súčasť balíka, záujemca môže siahnuť len po posilnení naftového šesťvalca.


Video
Najnovšie články
Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA

BMW po sklamaní z vlaňajších ziskov pozerá na tento rok pesimisticky. Bez ohľadu na brexit očakáva výrazne slabšie výsledky a začína uťahovať opasok.

BMW je nespokojné, tento rok vidí v čiernych farbách

Stávka na segment SUV v podobe modelov Kodiaq a Karoq sa Škode zjavne oplatila. Obidve autá totiž výrazne ťahajú predaj, vďaka ktorému Škoda dosiahla rekordné...

Škoda vlani s rekordnými tržbami, no nižším ziskom

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

To, že človek je tvor omylný, je viac ako jasné. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov, ktorí sa dopúšťajú mnohých chýb. Mnohé z nich sú však zbytočné...

Hnevá to všetkých: Časté chyby našich vodičov

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×