Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Defender od ECD: Luxus a sila motora V8

Americký tuner vybavil slávny off-road čiernym bodykitom Kahn, 20-palcovými kolesami a motorom nesúcim podpis Corvette.
10 10.10.2018 / Marek Pokrývka

Medzi najväčšie ikony terénneho segmentu patrí Land Rover Defender. Za cveng svojho mena vďačí nielen dlhovekosti, ale tiež ohromným schopnostiam mimo asfaltu. Majorita úprav sa venuje ich ďalšiemu zlepšovaniu. K tuningu slávneho Angličana však možno pristúpiť rôznymi spôsobmi, čo ukazuje špecializovaná americká spoločnosť ECD Automotive Design.

Anglické terénne vozidlo podrobili v USA komplexnej úprave 10 fotografií v galérii Anglické terénne vozidlo podrobili v USA komplexnej úprave Zdroj: ECD Automotive Design

Off-road od ECD prešiel navonok množstvom detailných zmien. Tou najviditeľnejšou je kompletne čierny kabát, ktorého súčasťou sú 20-palcové kolesá i karoséria disponujúca komponentmi s podpisom Kahn. Ide napríklad o jednoduchú masku chladiča či rozšírené blatníky s viditeľnými nitmi. Použitých dielcov je viac a mnohé zodpovedajú náture tohto automobilu.

Defender má vrchnú časť kabíny chránenú rúrkovým rámom, ktorý slúži ako základ pre prídavné LED svetlá i strešný nosič. Diódové osvetlenie sa nachádza aj v prednej časti. Hlavné reflektory chráni mriežka, rovnako je to aj vzadu. Neodmysliteľným príslušenstvom je elektrický navijak. Vďaka vykonaným zmenám pôsobí Land Rover dosť drsne a v teréne sa nestratí.

Kabína je prečalúnená a vybavená modernými technológiami 10 fotografií v galérii Kabína je prečalúnená a vybavená modernými technológiami Zdroj: ECD Automotive Design

Napriek štýlu zovňajšku panuje v interiéri luxus. Sparťanský charakter je minulosťou, hlavné slovo dostala dvojfarebná ozdobne prešívaná koža. Prírodným materiálom sú čalúnené panely dverí, palubná doska i športové predné sedadlá. Okrem toho sú došlo na červené prístroje, trojramenný volant Momo a tiež nový infotainment, ktorý má USB porty i podporu bezdrôtového nabíjania. Multimediálny balík dopĺňa sústava reproduktorov značky JL Audio.

Defender: Vzkriesenie s osemvalcom

Britská automobilka prináša špeciálnu edíciu legendy, ktorá zaujme svojou technickou stránkou i mastnou cenovkou.

Upravené vozidlo ženie vpred sila motora V8. Tuner natlačil pod kapotu americký agregát LS3, ktorý nesie podpis Corvette. Atmosférická strojovňa s objemom 6,2 litra zostala okrem inštalácie výfuku Borla nedotknutá. Dosahuje teda pôvodný výkon 321 kW (436 k), čo je oproti pôvodnému naftovému päťvalcu poriadna porcia. Cenu kompletného tuningu nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×