Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Defender od ECD: Luxus a sila motora V8

Americký tuner vybavil slávny off-road čiernym bodykitom Kahn, 20-palcovými kolesami a motorom nesúcim podpis Corvette.
10 10.10.2018 / Marek Pokrývka

Medzi najväčšie ikony terénneho segmentu patrí Land Rover Defender. Za cveng svojho mena vďačí nielen dlhovekosti, ale tiež ohromným schopnostiam mimo asfaltu. Majorita úprav sa venuje ich ďalšiemu zlepšovaniu. K tuningu slávneho Angličana však možno pristúpiť rôznymi spôsobmi, čo ukazuje špecializovaná americká spoločnosť ECD Automotive Design.

Anglické terénne vozidlo podrobili v USA komplexnej úprave 10 fotografií v galérii Anglické terénne vozidlo podrobili v USA komplexnej úprave Zdroj: ECD Automotive Design

Off-road od ECD prešiel navonok množstvom detailných zmien. Tou najviditeľnejšou je kompletne čierny kabát, ktorého súčasťou sú 20-palcové kolesá i karoséria disponujúca komponentmi s podpisom Kahn. Ide napríklad o jednoduchú masku chladiča či rozšírené blatníky s viditeľnými nitmi. Použitých dielcov je viac a mnohé zodpovedajú náture tohto automobilu.

Defender má vrchnú časť kabíny chránenú rúrkovým rámom, ktorý slúži ako základ pre prídavné LED svetlá i strešný nosič. Diódové osvetlenie sa nachádza aj v prednej časti. Hlavné reflektory chráni mriežka, rovnako je to aj vzadu. Neodmysliteľným príslušenstvom je elektrický navijak. Vďaka vykonaným zmenám pôsobí Land Rover dosť drsne a v teréne sa nestratí.

Kabína je prečalúnená a vybavená modernými technológiami 10 fotografií v galérii Kabína je prečalúnená a vybavená modernými technológiami Zdroj: ECD Automotive Design

Napriek štýlu zovňajšku panuje v interiéri luxus. Sparťanský charakter je minulosťou, hlavné slovo dostala dvojfarebná ozdobne prešívaná koža. Prírodným materiálom sú čalúnené panely dverí, palubná doska i športové predné sedadlá. Okrem toho sú došlo na červené prístroje, trojramenný volant Momo a tiež nový infotainment, ktorý má USB porty i podporu bezdrôtového nabíjania. Multimediálny balík dopĺňa sústava reproduktorov značky JL Audio.

Defender: Vzkriesenie s osemvalcom

Britská automobilka prináša špeciálnu edíciu legendy, ktorá zaujme svojou technickou stránkou i mastnou cenovkou.

Upravené vozidlo ženie vpred sila motora V8. Tuner natlačil pod kapotu americký agregát LS3, ktorý nesie podpis Corvette. Atmosférická strojovňa s objemom 6,2 litra zostala okrem inštalácie výfuku Borla nedotknutá. Dosahuje teda pôvodný výkon 321 kW (436 k), čo je oproti pôvodnému naftovému päťvalcu poriadna porcia. Cenu kompletného tuningu nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Crashtest: Je 20 rokov vývoja áut naozaj cítiť?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú...

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Donedávna medzi najväčšie riziká za volantom patrilo telefonovanie a posielanie textových správ. S rozvojom sociálnych sietí však pribudli nové, nemenej...

Selfie: Nebezpečný fenomén v aute zabíja

Rozvoj elektromobilov brzdí viacero faktorov. Okrem vysokej ceny je to najmä krátky dojazd a pokiaľ nevznikne hustá sieť nabíjacích staníc v mestách aj...

Na rozvoj elektrickej mobility stále chýbajú nabíjačky

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×