Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Defender od ECD: Luxus a sila motora V8

Americký tuner vybavil slávny off-road čiernym bodykitom Kahn, 20-palcovými kolesami a motorom nesúcim podpis Corvette.
10 10.10.2018 / Marek Pokrývka

Medzi najväčšie ikony terénneho segmentu patrí Land Rover Defender. Za cveng svojho mena vďačí nielen dlhovekosti, ale tiež ohromným schopnostiam mimo asfaltu. Majorita úprav sa venuje ich ďalšiemu zlepšovaniu. K tuningu slávneho Angličana však možno pristúpiť rôznymi spôsobmi, čo ukazuje špecializovaná americká spoločnosť ECD Automotive Design.

Anglické terénne vozidlo podrobili v USA komplexnej úprave 10 fotografií v galérii Anglické terénne vozidlo podrobili v USA komplexnej úprave Zdroj: ECD Automotive Design

Off-road od ECD prešiel navonok množstvom detailných zmien. Tou najviditeľnejšou je kompletne čierny kabát, ktorého súčasťou sú 20-palcové kolesá i karoséria disponujúca komponentmi s podpisom Kahn. Ide napríklad o jednoduchú masku chladiča či rozšírené blatníky s viditeľnými nitmi. Použitých dielcov je viac a mnohé zodpovedajú náture tohto automobilu.

Defender má vrchnú časť kabíny chránenú rúrkovým rámom, ktorý slúži ako základ pre prídavné LED svetlá i strešný nosič. Diódové osvetlenie sa nachádza aj v prednej časti. Hlavné reflektory chráni mriežka, rovnako je to aj vzadu. Neodmysliteľným príslušenstvom je elektrický navijak. Vďaka vykonaným zmenám pôsobí Land Rover dosť drsne a v teréne sa nestratí.

Kabína je prečalúnená a vybavená modernými technológiami 10 fotografií v galérii Kabína je prečalúnená a vybavená modernými technológiami Zdroj: ECD Automotive Design

Napriek štýlu zovňajšku panuje v interiéri luxus. Sparťanský charakter je minulosťou, hlavné slovo dostala dvojfarebná ozdobne prešívaná koža. Prírodným materiálom sú čalúnené panely dverí, palubná doska i športové predné sedadlá. Okrem toho sú došlo na červené prístroje, trojramenný volant Momo a tiež nový infotainment, ktorý má USB porty i podporu bezdrôtového nabíjania. Multimediálny balík dopĺňa sústava reproduktorov značky JL Audio.

Defender: Vzkriesenie s osemvalcom

Britská automobilka prináša špeciálnu edíciu legendy, ktorá zaujme svojou technickou stránkou i mastnou cenovkou.

Upravené vozidlo ženie vpred sila motora V8. Tuner natlačil pod kapotu americký agregát LS3, ktorý nesie podpis Corvette. Atmosférická strojovňa s objemom 6,2 litra zostala okrem inštalácie výfuku Borla nedotknutá. Dosahuje teda pôvodný výkon 321 kW (436 k), čo je oproti pôvodnému naftovému päťvalcu poriadna porcia. Cenu kompletného tuningu nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×