Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

WLTP ochromil aj predaj značky VW

Predaj kmeňovej značky koncernu Volkswagen sa v septembri prepadol. Dôvodom bolo nové meranie spotreby a emisií WLTP.
10.10.2018 / TASR

Globálny odbyt značky VW v septembri v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol o 18,3 percenta na 485 000 vozidiel. Predaj v Európe sa prepadol o 42,6 percenta na 91 100 áut a na domácom trhu, v Nemecku, až o 47,1 percenta na 23 300 automobilov.

Septembrový vývoj znamená výrazný útlm, ako priznal šéf predaja Jürgen Stackmann. Volkswagen však s tým po letných rekordoch počítal. Prechod na normu merania emisií WLTP, ktorá začala platiť od 1. septembra, by mal byť citeľný ešte v októbri a do konca roka by sa mal kompletne dokončiť. Stackmann od novembra do konca roka počíta v Európe opäť s výrazným nárastom predaja.

Značka VW však zaznamenala v septembri pokles aj v iných regiónoch. Odbyt v Číne sa znížil o 10,5 percenta na 277 800 vozidiel. Dôvodom bolo zneistenie zákazníkov pre obchodné spory s USA. Predaj v USA medziročne klesol o 4,8 percenta na 30 600 áut. 

Predaj značky VW za prvých 9 mesiacov 2018 medziročne stúpol o 2,9 percenta na 4,6 milióna vozidiel.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×