Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

WLTP ochromil aj predaj značky VW

Predaj kmeňovej značky koncernu Volkswagen sa v septembri prepadol. Dôvodom bolo nové meranie spotreby a emisií WLTP.
10.10.2018 / TASR

Globálny odbyt značky VW v septembri v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol o 18,3 percenta na 485 000 vozidiel. Predaj v Európe sa prepadol o 42,6 percenta na 91 100 áut a na domácom trhu, v Nemecku, až o 47,1 percenta na 23 300 automobilov.

Septembrový vývoj znamená výrazný útlm, ako priznal šéf predaja Jürgen Stackmann. Volkswagen však s tým po letných rekordoch počítal. Prechod na normu merania emisií WLTP, ktorá začala platiť od 1. septembra, by mal byť citeľný ešte v októbri a do konca roka by sa mal kompletne dokončiť. Stackmann od novembra do konca roka počíta v Európe opäť s výrazným nárastom predaja.

Značka VW však zaznamenala v septembri pokles aj v iných regiónoch. Odbyt v Číne sa znížil o 10,5 percenta na 277 800 vozidiel. Dôvodom bolo zneistenie zákazníkov pre obchodné spory s USA. Predaj v USA medziročne klesol o 4,8 percenta na 30 600 áut. 

Predaj značky VW za prvých 9 mesiacov 2018 medziročne stúpol o 2,9 percenta na 4,6 milióna vozidiel.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Crashtest: Je 20 rokov vývoja áut naozaj cítiť?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú...

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Donedávna medzi najväčšie riziká za volantom patrilo telefonovanie a posielanie textových správ. S rozvojom sociálnych sietí však pribudli nové, nemenej...

Selfie: Nebezpečný fenomén v aute zabíja

Rozvoj elektromobilov brzdí viacero faktorov. Okrem vysokej ceny je to najmä krátky dojazd a pokiaľ nevznikne hustá sieť nabíjacích staníc v mestách aj...

Na rozvoj elektrickej mobility stále chýbajú nabíjačky

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×