Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5 Competition: Diabolské zrýchlenie

TOP VIDEO
Výkonnejšia verzia sedanu s porciou 625 žrebcov strieľa stovku za 3,3 sekundy a dosiahnuť tristovku jej nerobí žiaden veľký problém.
8 príspevkov 09.10.2018 / Marek Pokrývka

Nie je to tak dávno, čo sa zrýchlením pod štyri sekundy mohli pýšiť iba čistokrvné superšporty. Doba však pokročila. Dnes v tomto teritóriu nájdeme automobily rôznych kategórii, dostali sa sem elektromobily, silné kombi a dokonca aj SUV. Nechýba ani viacero prémiových sedanov. Patrí medzi ne aj nové BMW M5, najmä vo verzii Competition.

BMW M5 Competition: 625 koní oficiálne

Mníchovský sedan na stovku zrýchli za 3,3 sekundy, okrem posilneného osemvalca má aj upravený podvozok s menšou svetlou výškou a tuhšími komponentmi.

Silnejšie vyhotovenie bavorského sedanu má 4,4-litrový biturbo osemvalec naladený na maximálny  výkon 460 kW (625 k), ktorý ho dokáže s pomocou pohonu xDrive vystreliť na stovku podľa oficiálnych parametrov už za 3,3 sekundy. Nejde len o prázdne sľuby. Dokumentuje to nasledujúce video, ktoré ukazuje diabolské zrýchlenie BMW v praxi. Beštia sa v ňom počas diaľničnej kanonády pozrie aj cez magickú hranicu 300 km/h.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×