Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5 Competition: Diabolské zrýchlenie

TOP VIDEO
Výkonnejšia verzia sedanu s porciou 625 žrebcov strieľa stovku za 3,3 sekundy a dosiahnuť tristovku jej nerobí žiaden veľký problém.
8 príspevkov 09.10.2018 / Marek Pokrývka

Nie je to tak dávno, čo sa zrýchlením pod štyri sekundy mohli pýšiť iba čistokrvné superšporty. Doba však pokročila. Dnes v tomto teritóriu nájdeme automobily rôznych kategórii, dostali sa sem elektromobily, silné kombi a dokonca aj SUV. Nechýba ani viacero prémiových sedanov. Patrí medzi ne aj nové BMW M5, najmä vo verzii Competition.

BMW M5 Competition: 625 koní oficiálne

Mníchovský sedan na stovku zrýchli za 3,3 sekundy, okrem posilneného osemvalca má aj upravený podvozok s menšou svetlou výškou a tuhšími komponentmi.

Silnejšie vyhotovenie bavorského sedanu má 4,4-litrový biturbo osemvalec naladený na maximálny  výkon 460 kW (625 k), ktorý ho dokáže s pomocou pohonu xDrive vystreliť na stovku podľa oficiálnych parametrov už za 3,3 sekundy. Nejde len o prázdne sľuby. Dokumentuje to nasledujúce video, ktoré ukazuje diabolské zrýchlenie BMW v praxi. Beštia sa v ňom počas diaľničnej kanonády pozrie aj cez magickú hranicu 300 km/h.


Video
Najnovšie články
Crashtest: Je 20 rokov vývoja áut naozaj cítiť?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú...

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Donedávna medzi najväčšie riziká za volantom patrilo telefonovanie a posielanie textových správ. S rozvojom sociálnych sietí však pribudli nové, nemenej...

Selfie: Nebezpečný fenomén v aute zabíja

Rozvoj elektromobilov brzdí viacero faktorov. Okrem vysokej ceny je to najmä krátky dojazd a pokiaľ nevznikne hustá sieť nabíjacích staníc v mestách aj...

Na rozvoj elektrickej mobility stále chýbajú nabíjačky

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×