Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5 Competition: Diabolské zrýchlenie

TOP VIDEO
Výkonnejšia verzia sedanu s porciou 625 žrebcov strieľa stovku za 3,3 sekundy a dosiahnuť tristovku jej nerobí žiaden veľký problém.
8 príspevkov 09.10.2018 / Marek Pokrývka

Nie je to tak dávno, čo sa zrýchlením pod štyri sekundy mohli pýšiť iba čistokrvné superšporty. Doba však pokročila. Dnes v tomto teritóriu nájdeme automobily rôznych kategórii, dostali sa sem elektromobily, silné kombi a dokonca aj SUV. Nechýba ani viacero prémiových sedanov. Patrí medzi ne aj nové BMW M5, najmä vo verzii Competition.

BMW M5 Competition: 625 koní oficiálne

Mníchovský sedan na stovku zrýchli za 3,3 sekundy, okrem posilneného osemvalca má aj upravený podvozok s menšou svetlou výškou a tuhšími komponentmi.

Silnejšie vyhotovenie bavorského sedanu má 4,4-litrový biturbo osemvalec naladený na maximálny  výkon 460 kW (625 k), ktorý ho dokáže s pomocou pohonu xDrive vystreliť na stovku podľa oficiálnych parametrov už za 3,3 sekundy. Nejde len o prázdne sľuby. Dokumentuje to nasledujúce video, ktoré ukazuje diabolské zrýchlenie BMW v praxi. Beštia sa v ňom počas diaľničnej kanonády pozrie aj cez magickú hranicu 300 km/h.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×