Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5 Competition: Diabolské zrýchlenie

TOP VIDEO
Výkonnejšia verzia sedanu s porciou 625 žrebcov strieľa stovku za 3,3 sekundy a dosiahnuť tristovku jej nerobí žiaden veľký problém.
8 príspevkov 09.10.2018 / Marek Pokrývka

Nie je to tak dávno, čo sa zrýchlením pod štyri sekundy mohli pýšiť iba čistokrvné superšporty. Doba však pokročila. Dnes v tomto teritóriu nájdeme automobily rôznych kategórii, dostali sa sem elektromobily, silné kombi a dokonca aj SUV. Nechýba ani viacero prémiových sedanov. Patrí medzi ne aj nové BMW M5, najmä vo verzii Competition.

BMW M5 Competition: 625 koní oficiálne

Mníchovský sedan na stovku zrýchli za 3,3 sekundy, okrem posilneného osemvalca má aj upravený podvozok s menšou svetlou výškou a tuhšími komponentmi.

Silnejšie vyhotovenie bavorského sedanu má 4,4-litrový biturbo osemvalec naladený na maximálny  výkon 460 kW (625 k), ktorý ho dokáže s pomocou pohonu xDrive vystreliť na stovku podľa oficiálnych parametrov už za 3,3 sekundy. Nejde len o prázdne sľuby. Dokumentuje to nasledujúce video, ktoré ukazuje diabolské zrýchlenie BMW v praxi. Beštia sa v ňom počas diaľničnej kanonády pozrie aj cez magickú hranicu 300 km/h.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×