Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar zastavuje pásy v britskej fabrike

Jaguar Land Rover dočasne úplne zastavil výrobu v jednej britskej fabrike a z ďalšej musel prepustiť tisíc ľudí. Dôvodom sú klesajúci predaj, brexit a dieselgate.
09.10.2018 / TASR

Britská automobilka Jaguar Land Rover dočasne zastavuje produkciu v závode v Solihulle. Firma to oznámila v pondelok. Výrobné pásy sa v závode počas októbra zastavia na dva týždne. Rozhodnutie sa však nedotkne objednávok a zamestnanci budú naďalej dostávať platy.

Dôvodom tohto kroku je kolíšuci globálny dopyt, uvádza sa vo vyhlásení automobilky. Podľa aktuálnych údajov o predaji sa odbyt v septembri medziročne prepadol o vyše 12 percent. Výrazne sa to dotklo napríklad dieselových vozidiel.

Firma už predtým oznámila skrátenie pracovného času v závode v Castle Bromwich pri Birminghame, ktoré má platiť do Vianoc. Automobilka na jar oznámila zrušenie 1 000 pracovných miest. Šéf Ralf Speth prednedávnom varoval, že zlá dohoda o brexite môže ohroziť budúcnosť tradičnej britskej značky. Ročne totiž môže automobilku stáť vyše 1,2 miliardy libier (1,36 miliardy eur).

(TASR)


Najnovšie články
Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka

Mercedes-Benz triedy X sa v rukách známeho tunera ocitol v novej dimenzii. Zhmotnenie divokej predstavy zatiaľ ostáva otázne.

Carlex Design EXY 6x6: Zdolá aj mesačnú krajinu

Automobilka prezentovala systém, ktorý môže do minulosti poslať termíny hlavná a vedľajšia cesta i svetelnú signalizáciu.

Sú semafory minulosť? Ford si to myslí

Pohon kombinujúci akumulátor a dieselový štvorvalec dostali triedy C a E, druhý menovaný automobil k nemu ponúkne aj benzínovú alternatívu.

Mercedes vracia do hry naftový hybrid

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom...

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Tuner zaoberajúci sa najmä riadiacimi jednotkami motorov ponúka pre naftovú strelu BMW dve úpravy, silnejšia posúva výkon na 515 koní.

McChip-DKR: Ešte viac sily pre M550d

Okrem novej výplne masky chladiča a 18-palcových kolies dostalo vozidlo červenú kožu či turbodiesel Smartstream dostupný v dvoch verziách.

Hyundai i40 prechádza balíkom zmien
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×