Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar zastavuje pásy v britskej fabrike

Jaguar Land Rover dočasne úplne zastavil výrobu v jednej britskej fabrike a z ďalšej musel prepustiť tisíc ľudí. Dôvodom sú klesajúci predaj, brexit a dieselgate.
09.10.2018 / TASR

Britská automobilka Jaguar Land Rover dočasne zastavuje produkciu v závode v Solihulle. Firma to oznámila v pondelok. Výrobné pásy sa v závode počas októbra zastavia na dva týždne. Rozhodnutie sa však nedotkne objednávok a zamestnanci budú naďalej dostávať platy.

Dôvodom tohto kroku je kolíšuci globálny dopyt, uvádza sa vo vyhlásení automobilky. Podľa aktuálnych údajov o predaji sa odbyt v septembri medziročne prepadol o vyše 12 percent. Výrazne sa to dotklo napríklad dieselových vozidiel.

Firma už predtým oznámila skrátenie pracovného času v závode v Castle Bromwich pri Birminghame, ktoré má platiť do Vianoc. Automobilka na jar oznámila zrušenie 1 000 pracovných miest. Šéf Ralf Speth prednedávnom varoval, že zlá dohoda o brexite môže ohroziť budúcnosť tradičnej britskej značky. Ročne totiž môže automobilku stáť vyše 1,2 miliardy libier (1,36 miliardy eur).

(TASR)


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×