Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar zastavuje pásy v britskej fabrike

Jaguar Land Rover dočasne úplne zastavil výrobu v jednej britskej fabrike a z ďalšej musel prepustiť tisíc ľudí. Dôvodom sú klesajúci predaj, brexit a dieselgate.
09.10.2018 / TASR

Britská automobilka Jaguar Land Rover dočasne zastavuje produkciu v závode v Solihulle. Firma to oznámila v pondelok. Výrobné pásy sa v závode počas októbra zastavia na dva týždne. Rozhodnutie sa však nedotkne objednávok a zamestnanci budú naďalej dostávať platy.

Dôvodom tohto kroku je kolíšuci globálny dopyt, uvádza sa vo vyhlásení automobilky. Podľa aktuálnych údajov o predaji sa odbyt v septembri medziročne prepadol o vyše 12 percent. Výrazne sa to dotklo napríklad dieselových vozidiel.

Firma už predtým oznámila skrátenie pracovného času v závode v Castle Bromwich pri Birminghame, ktoré má platiť do Vianoc. Automobilka na jar oznámila zrušenie 1 000 pracovných miest. Šéf Ralf Speth prednedávnom varoval, že zlá dohoda o brexite môže ohroziť budúcnosť tradičnej britskej značky. Ročne totiž môže automobilku stáť vyše 1,2 miliardy libier (1,36 miliardy eur).

(TASR)


Video
Najnovšie články
Najvtipnejšie video roka rúca internet: O čo ide?

Každému vodičovi sa aspoň raz za život pritrafí situácia, keď mu polícia nechá odtiahnuť vozidlo. Ak sa tak stane vo Viedni, môže to poriadne narušiť rodinný...

Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×