Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG A 35 aj vo forme sedanu

Hot-hatch disponujúci porciou 225 kW (306 k) môže dostať súrodenca s odlišnou karosériou, jeho podobu načrtol brazílsky grafik.
2 08.10.2018 / Marek Pokrývka

Na parížskom autosalóne rozšírila rodinu novej triedy A prvá športová verzia nesúca podpis Mercedes-AMG. Model označený číslom 35 debutoval ako hatchback, prémiový kompakt však už má aj štvordverový variant. Európskemu publiku sa predstavil taktiež vo francúzskej metropole. Nie je pritom vylúčené, že tieto dve odrody časom splynú.

Takto by mohol vyzerať športovo ladený sedan triedy A 2 fotografie v galérii Takto by mohol vyzerať športovo ladený sedan triedy A Zdroj: Kleber Silva

Kleber Silva sa myšlienku na spojenie príchutí rozhodol zhmotniť digitálnou cestou. Brazílsky grafik vytvoril dve vizualizácie, ktoré zachytávajú model A 35 aj vo forme sedanu. Vozidlo prevzalo všetky charakteristické rysy svojho súrodenca. Má teda špecifickú masku chladiča, ostro tvarovaný predný nárazník i difúzor lemovaný okrúhlymi koncovkami výfuku, nechýba ani žlto-čierna schéma.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Nabrúsená verzia štvordverovej triedy A by si nepochybne našla svojich fanúšikov, ktorí by ocenili spojenie dvojlitrového turbomotora s výkonom 225 kW (306 k) a praktickej karosérie. Nad realizáciou tohto modelu však zatiaľ visí otáznik. Podľa zákulisných informácií je jeho uvedenie iba otázkou času, na definitívne potvrdenie správ si ale ešte počkáme.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×