Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dražiť sa bude prototyp 911 Carrera RS 2.7

Druhý exemplár kupé mal vzniknúť pol roka pred spustením sériovej výroby, dnes je v perfektnom stave. Jeho hodnota je miliónová.
14 07.10.2018 / Marek Pokrývka

Počas vyše 55-ročnej histórie deväťstojedenástky vzniklo obrovské množstvo jednotlivých verzií. V srdciach nejedného fanúšika má špeciálne miesto model Carrera RS 2.7, ktorý vychádzal z prvej generácie Porsche 911. Dnes patrí k vyhľadávaným zberateľským artiklom. Čoskoro sa bude dražiť jeden exemplár, ktorý sa cenou môže vyšplhať poriadne vysoko.

Hodnotu tohto Porsche odhadujú na 1,25 až 1,50 milióna dolárov 14 fotografií v galérii Hodnotu tohto Porsche odhadujú na 1,25 až 1,50 milióna dolárov Zdroj: RM Sotheby's

Koncom tohto mesiaca organizuje spoločnosť RM Sotheby’s podujatie venované výhradne prestížnej nemeckej automobilke, tá totiž aktuálne oslavuje svoje 70. narodeniny. Na špeciálnej aukcii sa objaví aj prototyp spomínaného vozidla. Podľa dobre informovaných zdrojov vznikli štyri, tento mal byť zhotovený ako druhý v apríli 1972. Teda pol roka pred reálnym spustením produkcie.

Porsche 935: Moby Dick znovu ožíva

Na základe modelu GT2 RS vzniklo okruhové kupé, ktoré dizajnovo pripomína úspešného pretekára. Vzniknúť má len 77 kusov.

Žltooranžové kupé disponuje karosériou verzie 911 S, vrátane pôvodného označenia na zadnej kapote. Na nej chýba ikonické krídlo známe ako kačací chvost. Rozdielov od sériového modelu Carrera RS je viacero, napríklad aj 85-litrová nádrž. Veterán prešiel podrobným reštaurovaním. Dnes je v perfektnom stave, čo podčiarkuje jeho hodnotu. Odborníci odhadujú reálnu predajnú cenu tohto Porsche na 1,25 až 1,50 milióna dolárov (1,09 až 1,30 milióna eur).


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×