Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dražiť sa bude prototyp 911 Carrera RS 2.7

Druhý exemplár kupé mal vzniknúť pol roka pred spustením sériovej výroby, dnes je v perfektnom stave. Jeho hodnota je miliónová.
14 07.10.2018 / Marek Pokrývka

Počas vyše 55-ročnej histórie deväťstojedenástky vzniklo obrovské množstvo jednotlivých verzií. V srdciach nejedného fanúšika má špeciálne miesto model Carrera RS 2.7, ktorý vychádzal z prvej generácie Porsche 911. Dnes patrí k vyhľadávaným zberateľským artiklom. Čoskoro sa bude dražiť jeden exemplár, ktorý sa cenou môže vyšplhať poriadne vysoko.

Hodnotu tohto Porsche odhadujú na 1,25 až 1,50 milióna dolárov 14 fotografií v galérii Hodnotu tohto Porsche odhadujú na 1,25 až 1,50 milióna dolárov Zdroj: RM Sotheby's

Koncom tohto mesiaca organizuje spoločnosť RM Sotheby’s podujatie venované výhradne prestížnej nemeckej automobilke, tá totiž aktuálne oslavuje svoje 70. narodeniny. Na špeciálnej aukcii sa objaví aj prototyp spomínaného vozidla. Podľa dobre informovaných zdrojov vznikli štyri, tento mal byť zhotovený ako druhý v apríli 1972. Teda pol roka pred reálnym spustením produkcie.

Porsche 935: Moby Dick znovu ožíva

Na základe modelu GT2 RS vzniklo okruhové kupé, ktoré dizajnovo pripomína úspešného pretekára. Vzniknúť má len 77 kusov.

Žltooranžové kupé disponuje karosériou verzie 911 S, vrátane pôvodného označenia na zadnej kapote. Na nej chýba ikonické krídlo známe ako kačací chvost. Rozdielov od sériového modelu Carrera RS je viacero, napríklad aj 85-litrová nádrž. Veterán prešiel podrobným reštaurovaním. Dnes je v perfektnom stave, čo podčiarkuje jeho hodnotu. Odborníci odhadujú reálnu predajnú cenu tohto Porsche na 1,25 až 1,50 milióna dolárov (1,09 až 1,30 milióna eur).


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×