Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dražiť sa bude prototyp 911 Carrera RS 2.7

Druhý exemplár kupé mal vzniknúť pol roka pred spustením sériovej výroby, dnes je v perfektnom stave. Jeho hodnota je miliónová.
14 07.10.2018 / Marek Pokrývka

Počas vyše 55-ročnej histórie deväťstojedenástky vzniklo obrovské množstvo jednotlivých verzií. V srdciach nejedného fanúšika má špeciálne miesto model Carrera RS 2.7, ktorý vychádzal z prvej generácie Porsche 911. Dnes patrí k vyhľadávaným zberateľským artiklom. Čoskoro sa bude dražiť jeden exemplár, ktorý sa cenou môže vyšplhať poriadne vysoko.

Hodnotu tohto Porsche odhadujú na 1,25 až 1,50 milióna dolárov 14 fotografií v galérii Hodnotu tohto Porsche odhadujú na 1,25 až 1,50 milióna dolárov Zdroj: RM Sotheby's

Koncom tohto mesiaca organizuje spoločnosť RM Sotheby’s podujatie venované výhradne prestížnej nemeckej automobilke, tá totiž aktuálne oslavuje svoje 70. narodeniny. Na špeciálnej aukcii sa objaví aj prototyp spomínaného vozidla. Podľa dobre informovaných zdrojov vznikli štyri, tento mal byť zhotovený ako druhý v apríli 1972. Teda pol roka pred reálnym spustením produkcie.

Porsche 935: Moby Dick znovu ožíva

Na základe modelu GT2 RS vzniklo okruhové kupé, ktoré dizajnovo pripomína úspešného pretekára. Vzniknúť má len 77 kusov.

Žltooranžové kupé disponuje karosériou verzie 911 S, vrátane pôvodného označenia na zadnej kapote. Na nej chýba ikonické krídlo známe ako kačací chvost. Rozdielov od sériového modelu Carrera RS je viacero, napríklad aj 85-litrová nádrž. Veterán prešiel podrobným reštaurovaním. Dnes je v perfektnom stave, čo podčiarkuje jeho hodnotu. Odborníci odhadujú reálnu predajnú cenu tohto Porsche na 1,25 až 1,50 milióna dolárov (1,09 až 1,30 milióna eur).


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×