Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru zošrotuje takmer 300 SUV Ascent

Niektorým vyrobeným automobilom majú chýbať zvary v oblasti B-stĺpika, za čo môže nesprávne programovanie továrenských robotov.
5 1 príspevok 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Na sklonku minulého roka predstavilo Subaru svoje najväčšie SUV menom Ascent, ktoré vyplnilo medzeru po odchode typu Tribeca. Ten ktovieaké rekordné predaje nedosiahol. Jeho nástupca evidentne oslovil zákazníkov podstatne viac, trhový začiatok má zatiaľ veľmi sľubný. Na amerických cestách už jazdia stovky kusov. Niektorí majitelia však o autá na nejaký čas prídu, automobilka totiž takmer 300 exemplárov zošrotuje. Dôvodom je závažný bezpečnostný nedostatok.

Výrobná chyba sa má týkať presne 293 automobilov 5 fotografií v galérii Výrobná chyba sa má týkať presne 293 automobilov Zdroj: Subaru

Japonská automobilka informovala štátny úrad NHTSA, že prišla na zásadnú výrobnú chybu. Vozidlá zmontované medzi 13. a 21. júlom nemajú stopercentne dokončenú karosériu. Chýba im niekoľko zvarov v oblasti B-stĺpika a závesov zadných dverí, za čo môže nesprávne programovanie továrenských robotov. Problém sa má týkať len niektorých áut vyrobených v danom intervale.

Nedostatok nemožno štandardne nijako zistiť, pri bežnom používaní sa totiž neprejavuje. V prípade nehody však môžu absentujúce zvary znížiť tuhosť karosérie a tým pádom bezpečnosť pasažierov. Všetky dotknuté SUV musia ísť na inšpekciu. Pri zistení danej chyby poputujú do šrotu, nakoľko nejde o štandardnú vec s možnosťou jednoduchej opravy.

Subaru Ascent: Obor ubytuje až ôsmich

Najväčšie vozidlo značky meria na dĺžku takmer presne päť metrov, má bohaté vybavenie a prepĺňaný benzínový boxer s objemom 2,4 litra.

Podľa aktuálnych informácií je zasiahnutých dovedna 293 kusov typu Ascent, no len deväť sa malo dostať priamo k zákazníkom. Ostatné boli pri zistení situácie práve transportované či vystavené v predajniach japonskej značky. Subaru ich zodpovedne stiahlo a pre majiteľov už dodaných SUV pripravilo plnohodnotnú náhradu. Bezplatne dostanú nové kusy automobilu.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×