Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru zošrotuje takmer 300 SUV Ascent

Niektorým vyrobeným automobilom majú chýbať zvary v oblasti B-stĺpika, za čo môže nesprávne programovanie továrenských robotov.
5 1 príspevok 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Na sklonku minulého roka predstavilo Subaru svoje najväčšie SUV menom Ascent, ktoré vyplnilo medzeru po odchode typu Tribeca. Ten ktovieaké rekordné predaje nedosiahol. Jeho nástupca evidentne oslovil zákazníkov podstatne viac, trhový začiatok má zatiaľ veľmi sľubný. Na amerických cestách už jazdia stovky kusov. Niektorí majitelia však o autá na nejaký čas prídu, automobilka totiž takmer 300 exemplárov zošrotuje. Dôvodom je závažný bezpečnostný nedostatok.

Výrobná chyba sa má týkať presne 293 automobilov 5 fotografií v galérii Výrobná chyba sa má týkať presne 293 automobilov Zdroj: Subaru

Japonská automobilka informovala štátny úrad NHTSA, že prišla na zásadnú výrobnú chybu. Vozidlá zmontované medzi 13. a 21. júlom nemajú stopercentne dokončenú karosériu. Chýba im niekoľko zvarov v oblasti B-stĺpika a závesov zadných dverí, za čo môže nesprávne programovanie továrenských robotov. Problém sa má týkať len niektorých áut vyrobených v danom intervale.

Nedostatok nemožno štandardne nijako zistiť, pri bežnom používaní sa totiž neprejavuje. V prípade nehody však môžu absentujúce zvary znížiť tuhosť karosérie a tým pádom bezpečnosť pasažierov. Všetky dotknuté SUV musia ísť na inšpekciu. Pri zistení danej chyby poputujú do šrotu, nakoľko nejde o štandardnú vec s možnosťou jednoduchej opravy.

Subaru Ascent: Obor ubytuje až ôsmich

Najväčšie vozidlo značky meria na dĺžku takmer presne päť metrov, má bohaté vybavenie a prepĺňaný benzínový boxer s objemom 2,4 litra.

Podľa aktuálnych informácií je zasiahnutých dovedna 293 kusov typu Ascent, no len deväť sa malo dostať priamo k zákazníkom. Ostatné boli pri zistení situácie práve transportované či vystavené v predajniach japonskej značky. Subaru ich zodpovedne stiahlo a pre majiteľov už dodaných SUV pripravilo plnohodnotnú náhradu. Bezplatne dostanú nové kusy automobilu.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×