Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota RAV4: Pri hasení vybuchla nádrž

TOP VIDEO
Dvojica príslušníkov požiarneho zboru zažila pri bojom s horiacim SUV nečakanú situáciu, jedného na sekundu obklopila ohnivá guľa.
2 príspevky 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Z hollywoodskych trhákov sme zvyknutí na automobilové naháňačky, pri ktorých aj malá kolízia stačí na spustenie obrovskej explózie. A netreba na to ani cisternu plnú benzínu. V skutočnosti nedochádza k takýmto prípadom často, nakoľko pre zásobáreň paliva platia prísne bezpečnostné štandardy. No občas nestačia na zabránenie nebezpečnému scenáru.

Vodič Daihatsu mal obrovské štastie na Nürburgringu

Na Nürburgring si môže ísť zajazdiť ktokoľvek. Nie každý však príde na okruh so športovým autom, ktoré zvláda rýchly prejazd zákrutami a nejeden vodič už na to takmer doplatil.

Incident tohto druhu sa odohral nedávno v americkom štáte Louisiana. Počas jazdy tam začala horieť Toyota RAV4, podľa štítkov na piatych dverách šlo pravdepodobne o hybridnú verziu. Plamene japonské SUV rýchlo pohltili. Požiarny zbor začal zachraňovať len obhorené torzo auta, no nakoniec z toho bola nečakaná dráma. Pri hasení totiž vybuchla nádrž. Jedného z hasičov na sekundu úplne obklopila ohnivá guľa, vďaka kombinéze sa však vyhol škaredým popáleninám.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×