Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota RAV4: Pri hasení vybuchla nádrž

TOP VIDEO
Dvojica príslušníkov požiarneho zboru zažila pri bojom s horiacim SUV nečakanú situáciu, jedného na sekundu obklopila ohnivá guľa.
2 príspevky 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Z hollywoodskych trhákov sme zvyknutí na automobilové naháňačky, pri ktorých aj malá kolízia stačí na spustenie obrovskej explózie. A netreba na to ani cisternu plnú benzínu. V skutočnosti nedochádza k takýmto prípadom často, nakoľko pre zásobáreň paliva platia prísne bezpečnostné štandardy. No občas nestačia na zabránenie nebezpečnému scenáru.

Vodič Daihatsu mal obrovské štastie na Nürburgringu

Na Nürburgring si môže ísť zajazdiť ktokoľvek. Nie každý však príde na okruh so športovým autom, ktoré zvláda rýchly prejazd zákrutami a nejeden vodič už na to takmer doplatil.

Incident tohto druhu sa odohral nedávno v americkom štáte Louisiana. Počas jazdy tam začala horieť Toyota RAV4, podľa štítkov na piatych dverách šlo pravdepodobne o hybridnú verziu. Plamene japonské SUV rýchlo pohltili. Požiarny zbor začal zachraňovať len obhorené torzo auta, no nakoniec z toho bola nečakaná dráma. Pri hasení totiž vybuchla nádrž. Jedného z hasičov na sekundu úplne obklopila ohnivá guľa, vďaka kombinéze sa však vyhol škaredým popáleninám.


Video
Najnovšie články
Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut

Nemecký výrobca avizuje premiéru zmodernizovaného SUV-kupé, ktoré bude vo veľkej miere kopírovať svojho súrodenca.

Mercedes čoskoro omladí aj GLC Coupé

Zatknutie Carlosa Ghosna dalo nespokojnému Nissanu šancu prehodnotiť rozloženie síl v aliancii s Renaultom. Zdá sa, že už čoskoro sa obidvaja partneri dohodnú.

Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×