Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi zažilo katastrofálny september

Audi v septembri predalo ani nie 40 000 áut, čo predstavuje pokles o viac než polovicu. Dôvodom sú problémy s úpravami motorov na nový testovací cyklus WLTP.
2 príspevky 07.10.2018 / TASR

Nemecká automobilka Audi má za sebou katastrofálny mesiac. V septembri predala na všetkých trhoch len 139 150 vozidiel. Odbyt jej klesol medziročne o 22 percent. V Európe bol pokles až 55,5 percenta. V piatok o tom informovalo vedenie firmy.

V Európe predalo Audi len 37 200 áut. Mnohí kupujúci sa však k svojim vozidlám rýchlo nedostanú. Dve tretiny motorov do nich nezodpovedajú najnovšiemu štandardu WLTP. Ten stanovil prísnejší limit pre obsah oxidu uhličitého vo výfukových plynoch.

V informácii vedenia automobilky sa uvádza, že sa bežná úroveň ponuky vozidiel Audi dosiahne až v decembri tohto roku. Napriek septembrovému medziročnému poklesu je tohtoročný predaj vozidiel Audi takmer na vlaňajšej úrovni.

Prechodný nedostatok objednávok viedol k zníženiu rýchlosti montážnych pásov v závode v Ingolstadte i v Neckarsulme. Hovorca automobilky uviedol, že ak spolkový úrad pre motorové vozidlá povolí montáž nových motorov, sklz vo výrobe sa bude doháňať mimoriadnymi zmenami.

(TASR)


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×