Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi zažilo katastrofálny september

Audi v septembri predalo ani nie 40 000 áut, čo predstavuje pokles o viac než polovicu. Dôvodom sú problémy s úpravami motorov na nový testovací cyklus WLTP.
2 príspevky 07.10.2018 / TASR

Nemecká automobilka Audi má za sebou katastrofálny mesiac. V septembri predala na všetkých trhoch len 139 150 vozidiel. Odbyt jej klesol medziročne o 22 percent. V Európe bol pokles až 55,5 percenta. V piatok o tom informovalo vedenie firmy.

V Európe predalo Audi len 37 200 áut. Mnohí kupujúci sa však k svojim vozidlám rýchlo nedostanú. Dve tretiny motorov do nich nezodpovedajú najnovšiemu štandardu WLTP. Ten stanovil prísnejší limit pre obsah oxidu uhličitého vo výfukových plynoch.

V informácii vedenia automobilky sa uvádza, že sa bežná úroveň ponuky vozidiel Audi dosiahne až v decembri tohto roku. Napriek septembrovému medziročnému poklesu je tohtoročný predaj vozidiel Audi takmer na vlaňajšej úrovni.

Prechodný nedostatok objednávok viedol k zníženiu rýchlosti montážnych pásov v závode v Ingolstadte i v Neckarsulme. Hovorca automobilky uviedol, že ak spolkový úrad pre motorové vozidlá povolí montáž nových motorov, sklz vo výrobe sa bude doháňať mimoriadnymi zmenami.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×