Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi zažilo katastrofálny september

Audi v septembri predalo ani nie 40 000 áut, čo predstavuje pokles o viac než polovicu. Dôvodom sú problémy s úpravami motorov na nový testovací cyklus WLTP.
2 príspevky 07.10.2018 / TASR

Nemecká automobilka Audi má za sebou katastrofálny mesiac. V septembri predala na všetkých trhoch len 139 150 vozidiel. Odbyt jej klesol medziročne o 22 percent. V Európe bol pokles až 55,5 percenta. V piatok o tom informovalo vedenie firmy.

V Európe predalo Audi len 37 200 áut. Mnohí kupujúci sa však k svojim vozidlám rýchlo nedostanú. Dve tretiny motorov do nich nezodpovedajú najnovšiemu štandardu WLTP. Ten stanovil prísnejší limit pre obsah oxidu uhličitého vo výfukových plynoch.

V informácii vedenia automobilky sa uvádza, že sa bežná úroveň ponuky vozidiel Audi dosiahne až v decembri tohto roku. Napriek septembrovému medziročnému poklesu je tohtoročný predaj vozidiel Audi takmer na vlaňajšej úrovni.

Prechodný nedostatok objednávok viedol k zníženiu rýchlosti montážnych pásov v závode v Ingolstadte i v Neckarsulme. Hovorca automobilky uviedol, že ak spolkový úrad pre motorové vozidlá povolí montáž nových motorov, sklz vo výrobe sa bude doháňať mimoriadnymi zmenami.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×