Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën už pripravuje oslavy storočnice

Francúzi chystajú na budúci rok premiéru dvoch konceptov. Jeden prinesú do Ženevy, ďalší predstavia na autosalóne v Šanghaji.
2 1 príspevok 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Najstarším menom na poli štyroch kolies je Mercedes-Benz, korene tejto prémiovej nemeckej značky siahajú k prvému osobnému vozidlu vôbec. Od jeho vzniku už uplynulo vyše 130 rokov. Stovku má za sebou veľa ďalších firiem, napríklad BMW, Ford, Peugeot či Škoda. Do klubu sa na budúci rok Citroën. Automobilka už teraz pripravuje oslavy storočnice, čo prezradila v Paríži.

Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila 2 fotografie v galérii Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila Zdroj: Citroën

Francúzska spoločnosť si svoje jubileum pripomenie dvojicou konceptov. Jeden predvedie na marcovom ženevskom autosalóne, ďalší ukáže verejnosti o mesiac neskôr v Šanghaji. Ich označenia zatiaľ neprezradila. V prvom prípade má ísť o víziu mestskej mobility, kým vozidlo pripravované na čínsku pôdu bude zamerané na maximálny komfort. Ďalšie detaily nevieme.

Citroën demonštruje pokrok: Hybrid i pre DS

Tlak na znižovanie produkcie škodlivých emisií je čoraz úpornejší. Automobilky sa chtiac-nechtiac musia prispôsobovať legislatíve a reagujú na ňu hybridizáciou modelového portfólia. Na túto vlnu...

Citroën síce neprezradil žiadne podrobnosti, no obe vozidlá načrtol fotografiami. Na výstavisku v Ženeve evidentne ukáže štúdiu s oranžovo-čiernym lakovaním. Disponovať asi bude netradičnou náhradou kľučky v podobe modrého tiahla, aspoň to naznačuje prvotný obrázok. Šanghajský prototyp sa pravdepodobne zaradí do autonómnej skupiny. Jeho fotka totiž zachytáva akési senzory, ktoré najskôr patria systémom určeným na samostatné jazdenie. Viac sa dozvieme na budúci rok.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×