Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën už pripravuje oslavy storočnice

Francúzi chystajú na budúci rok premiéru dvoch konceptov. Jeden prinesú do Ženevy, ďalší predstavia na autosalóne v Šanghaji.
2 1 príspevok 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Najstarším menom na poli štyroch kolies je Mercedes-Benz, korene tejto prémiovej nemeckej značky siahajú k prvému osobnému vozidlu vôbec. Od jeho vzniku už uplynulo vyše 130 rokov. Stovku má za sebou veľa ďalších firiem, napríklad BMW, Ford, Peugeot či Škoda. Do klubu sa na budúci rok Citroën. Automobilka už teraz pripravuje oslavy storočnice, čo prezradila v Paríži.

Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila 2 fotografie v galérii Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila Zdroj: Citroën

Francúzska spoločnosť si svoje jubileum pripomenie dvojicou konceptov. Jeden predvedie na marcovom ženevskom autosalóne, ďalší ukáže verejnosti o mesiac neskôr v Šanghaji. Ich označenia zatiaľ neprezradila. V prvom prípade má ísť o víziu mestskej mobility, kým vozidlo pripravované na čínsku pôdu bude zamerané na maximálny komfort. Ďalšie detaily nevieme.

Citroën demonštruje pokrok: Hybrid i pre DS

Tlak na znižovanie produkcie škodlivých emisií je čoraz úpornejší. Automobilky sa chtiac-nechtiac musia prispôsobovať legislatíve a reagujú na ňu hybridizáciou modelového portfólia. Na túto vlnu...

Citroën síce neprezradil žiadne podrobnosti, no obe vozidlá načrtol fotografiami. Na výstavisku v Ženeve evidentne ukáže štúdiu s oranžovo-čiernym lakovaním. Disponovať asi bude netradičnou náhradou kľučky v podobe modrého tiahla, aspoň to naznačuje prvotný obrázok. Šanghajský prototyp sa pravdepodobne zaradí do autonómnej skupiny. Jeho fotka totiž zachytáva akési senzory, ktoré najskôr patria systémom určeným na samostatné jazdenie. Viac sa dozvieme na budúci rok.


Video
Najnovšie články
Hyundai investuje miliardy do palivových článkov

PRVÁ JAZDA Seat predstavil model Tarraco, ktorý môže zamiešať kartami v rámci koncernu Volkswagen. Sedemmiestne SUV na scénu prichádza ako posledné, porazí...

Seat Tarraco: Kodiaq má ďalšiu tvrdú konkurenciu

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Omladená verzia SUV má pod kapotou prepracovaný šesťvalec a dynamikou sa takmer doťahuje na starší model GTS. Úpravy zasiahli aj podvozok či brzdy.

Porsche Macan S dosahuje výkon 354 koní

Nižšia cena jazdených vozidiel môže byť lákadlom, vždy si však treba uvedomiť i riziká, ktoré sú s ňou spojené. Pri kúpe automobilu z druhej ruky je však...

5 tipov: Takto sa vyhnete kúpe ojazdeného šrotu

Predaj áut v Európe aj naďalej ovplyvňuje septembrové zavedenie prísnejšieho testovacieho cyklu WLTP. V novembri predaj nových vozidiel opäť klesol.

V Európe sa v novembri predalo menej áut

Grafik sa chytil myšlienky na ďalšie odrody elektromobilu a vytvoril vizualizácie troch potenciálnych kandidátov.

Audi e-tron GT: Bude mať viac verzií?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×