Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën už pripravuje oslavy storočnice

Francúzi chystajú na budúci rok premiéru dvoch konceptov. Jeden prinesú do Ženevy, ďalší predstavia na autosalóne v Šanghaji.
2 1 príspevok 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Najstarším menom na poli štyroch kolies je Mercedes-Benz, korene tejto prémiovej nemeckej značky siahajú k prvému osobnému vozidlu vôbec. Od jeho vzniku už uplynulo vyše 130 rokov. Stovku má za sebou veľa ďalších firiem, napríklad BMW, Ford, Peugeot či Škoda. Do klubu sa na budúci rok Citroën. Automobilka už teraz pripravuje oslavy storočnice, čo prezradila v Paríži.

Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila 2 fotografie v galérii Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila Zdroj: Citroën

Francúzska spoločnosť si svoje jubileum pripomenie dvojicou konceptov. Jeden predvedie na marcovom ženevskom autosalóne, ďalší ukáže verejnosti o mesiac neskôr v Šanghaji. Ich označenia zatiaľ neprezradila. V prvom prípade má ísť o víziu mestskej mobility, kým vozidlo pripravované na čínsku pôdu bude zamerané na maximálny komfort. Ďalšie detaily nevieme.

Citroën demonštruje pokrok: Hybrid i pre DS

Tlak na znižovanie produkcie škodlivých emisií je čoraz úpornejší. Automobilky sa chtiac-nechtiac musia prispôsobovať legislatíve a reagujú na ňu hybridizáciou modelového portfólia. Na túto vlnu...

Citroën síce neprezradil žiadne podrobnosti, no obe vozidlá načrtol fotografiami. Na výstavisku v Ženeve evidentne ukáže štúdiu s oranžovo-čiernym lakovaním. Disponovať asi bude netradičnou náhradou kľučky v podobe modrého tiahla, aspoň to naznačuje prvotný obrázok. Šanghajský prototyp sa pravdepodobne zaradí do autonómnej skupiny. Jeho fotka totiž zachytáva akési senzory, ktoré najskôr patria systémom určeným na samostatné jazdenie. Viac sa dozvieme na budúci rok.


Video
Najnovšie články
Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut

Nemecký výrobca avizuje premiéru zmodernizovaného SUV-kupé, ktoré bude vo veľkej miere kopírovať svojho súrodenca.

Mercedes čoskoro omladí aj GLC Coupé

Zatknutie Carlosa Ghosna dalo nespokojnému Nissanu šancu prehodnotiť rozloženie síl v aliancii s Renaultom. Zdá sa, že už čoskoro sa obidvaja partneri dohodnú.

Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×