Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën už pripravuje oslavy storočnice

Francúzi chystajú na budúci rok premiéru dvoch konceptov. Jeden prinesú do Ženevy, ďalší predstavia na autosalóne v Šanghaji.
2 1 príspevok 06.10.2018 / Marek Pokrývka

Najstarším menom na poli štyroch kolies je Mercedes-Benz, korene tejto prémiovej nemeckej značky siahajú k prvému osobnému vozidlu vôbec. Od jeho vzniku už uplynulo vyše 130 rokov. Stovku má za sebou veľa ďalších firiem, napríklad BMW, Ford, Peugeot či Škoda. Do klubu sa na budúci rok Citroën. Automobilka už teraz pripravuje oslavy storočnice, čo prezradila v Paríži.

Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila 2 fotografie v galérii Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila Zdroj: Citroën

Francúzska spoločnosť si svoje jubileum pripomenie dvojicou konceptov. Jeden predvedie na marcovom ženevskom autosalóne, ďalší ukáže verejnosti o mesiac neskôr v Šanghaji. Ich označenia zatiaľ neprezradila. V prvom prípade má ísť o víziu mestskej mobility, kým vozidlo pripravované na čínsku pôdu bude zamerané na maximálny komfort. Ďalšie detaily nevieme.

Citroën demonštruje pokrok: Hybrid i pre DS

Tlak na znižovanie produkcie škodlivých emisií je čoraz úpornejší. Automobilky sa chtiac-nechtiac musia prispôsobovať legislatíve a reagujú na ňu hybridizáciou modelového portfólia. Na túto vlnu...

Citroën síce neprezradil žiadne podrobnosti, no obe vozidlá načrtol fotografiami. Na výstavisku v Ženeve evidentne ukáže štúdiu s oranžovo-čiernym lakovaním. Disponovať asi bude netradičnou náhradou kľučky v podobe modrého tiahla, aspoň to naznačuje prvotný obrázok. Šanghajský prototyp sa pravdepodobne zaradí do autonómnej skupiny. Jeho fotka totiž zachytáva akési senzory, ktoré najskôr patria systémom určeným na samostatné jazdenie. Viac sa dozvieme na budúci rok.


Video
Najnovšie články
VW chce motivovať Nemcov k predaju starých dieselov

Jaguar Land Rover už čoskoro oficiálne spustí plnú prevádzku nitrianskej fabriky. Prvým modelom bude Land Rover Discovery, ročne by malo linky opustiť 150 000...

Land Rover už čoskoro spustí prevádzku v Nitre

Rovnica, že ten, kto často porušuje predpisy, rovnako často spôsobuje aj nehody, nemusí platiť vždy. Spochybňuje ju aj najnovšie porovnanie automobilových...

Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Športovejšie odetý medveď bude dostupný s dvomi naladeniami benzínového motora 2.0 TSI, no výhradne na čínskom trhu.

Kodiaq GT: Škoda predstavila SUV-kupé
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×