Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota RAV4 v Európe, čoskoro dorazí aj Camry

Z PARÍŽA
Japonský gigant mal na parížskom autosalóne veľkú expozíciu, Európe totiž má čo ukazovať. Na stánku Toyoty popri Corolle žiarila nová generácia RAV4, ale aj limuzína Camry, ktorá už čoskoro zamáva hierarchiou segmentu, ktorému u nás tradične kraľuje Passat a Superb.
29 3 príspevky 05.10.2018 / Filip Kadlečík

Stánok Toyoty patril na parížskom výstavisku k tým najzaujímavejším. Európania tu totiž vôbec po prvýkrát mohli naživo vidieť nastupujúcu generáciu RAV4, ktorá si svoj svetový debut odbila za veľkou mlákou. O SUV, ktoré stojí na novej TNGA platforme, sme informovali už pred niekoľkými mesiacmi.

Toyota RAV4 dostala odvážny dizajn, konzervatívni klienti si na neho budú určite musieť zvykať 29 fotografií v galérii Toyota RAV4 dostala odvážny dizajn, konzervatívni klienti si na neho budú určite musieť zvykať Zdroj: Filip Kadlečík

Už pri svetovej premiére v New Yorku sa nám páčila guráž, ktorú Japonci vložili do dizajnu RAV4. Naživo nám ale nešiel do oka až tak ako na fotografiách, je však možné, že ide len o otázku zvyku - Toyota svojim dizajnom šokuje rada. Dôležité je, že v interiéri došlo k výraznej modernizácii. Okrem iných pohonných jednotiek treba vyzdvihnúť najmä 2,5-litrový štvorvalec spolupracujúci s dvojicou elektromotorov. Systémový výkon tu dosahuje 163 kW (222 k).

RAV4 by na Slovensku mala byť dostupná v druhej štvrtine roka 2019. Približne v tom čase na náš trh zaútočí i Toyota Corolla, ktorú sme ešte pri ženevskom debute označovali ako Auris. Okrem zmeny mena sa zákazníci môžu tešiť na nové pohonné ústrojenstvo, konkrétne hybrid s dvojlitrovým spaľovacím štvorvalcom, ktorý ponúkne výkon 132 kW (180 k). Paríž predstavoval debut i pre variant Touring Sports, praktické kombi disponuje batožinovým priestorom s objemom 598 litrov.

Nevieme si pomôcť - Camry nám veľmi pripomína Lexusy a to je dobre - je sa na čo tešiť 29 fotografií v galérii Nevieme si pomôcť - Camry nám veľmi pripomína Lexusy a to je dobre - je sa na čo tešiť Zdroj: Filip Kadlečík Dotykový displej ukrytý v lakťovej opierke nás zaujal, v tejto triede nie je bežný a možno ním ovládať všetky funkcie súvisiace s klimatizáciou 29 fotografií v galérii Dotykový displej ukrytý v lakťovej opierke nás zaujal, v tejto triede nie je bežný a možno ním ovládať všetky funkcie súvisiace s klimatizáciou Zdroj: Filip Kadlečík

Trojicu horúcich noviniek na stánku Toyoty uzatvára model Camry - celosvetový kráľ sedanov. Limuzína žne úspechy najmä mimo Európy, to by však mal zmeniť prvý kvartál roka 2019, kedy spolu s Corollou príde i na náš trh. Letmé zoznámenie naznačuje, že sa máme na čo tešiť. Priestranné vozidlo nahradzujúce Avensis svojimi tvarmi i vypracovaním nápadne pripomína Lexus, čo rozhodne nebude na škodu.

Odhalili Toyotu RAV4: Prešla veľkou zmenou

Toyota aktuálne prechádza veľkou dizajnovou obrodou. Z vozidiel s defenzívnym charakterom sa stávajú neprehliadnuteľné osobnosti. Trend už zachytila aj Toyota RAV4, ktorá dnes prešla kompletným...

Najzaujímavejšou pikoškou je z nášho pohľadu dotykový displej ukrytý v lakťovej opierke druhého radu sedadiel. Takýto detail väčšina konkurentov neponúka. Sme zvedaví, ako atraktívny Japonec zapadne do kategórie vozidiel, ktorým u nás už tradične kraľuje Volkswagen Passat či Škoda Superb. V každom prípade má čo ponúknuť.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×