Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Norma WLTP zrazila predaj áut v Európe

Prísnejší testovací cyklus WLTP poriadne zamiešal karty na európskom automobilovom trhu. Keďže viacerí výrobcovia nestihli pripraviť svoje modely na novú homologizáciu, predaj klesol prakticky vo všetkých krajinách.
05.10.2018 / TASR

Predaj automobilov v západnej Európe klesol v septembri o 23 percent podľa údajov spoločnosti LMC Automotive. Dôvodom bolo zavedenie nových, prísnejších emisných noriem.

Konkrétne, počet novo zaregistrovaných áut v regióne v septembri 2018 klesol na 1,05 milióna automobilov z 1,36 milióna v rovnakom mesiaci minulého roka, uviedla poradenská firma vo štvrtok vo svojom predbežnom odhade. Vychádzala pritom z národných štatistík a odhadov.

Nová norma merania spotreby a emisií (WLTP), ktorá vstúpila do platnosti 1. septembra, prinútila výrobcov, vrátane Volkswagenu (VW) a Renaultu, aby zastavili dodávky niektorých modelov, ktoré nestihli homologizáciu. VW, Renault a Fiat Chrysler (FCA) zaznamenali v auguste rast predaja automobilov, keďže zvýšili zľavy, aby urýchlili odbyt áut pred zavedením nových pravidiel.

Analytici Citi odhadujú, že v septembri klesol predaj VW Group o polovicu na piatich najväčších európskych trhoch - v Nemecku, Británii, Francúzsku, Taliansku a Španielsku, zatiaľ čo predaj Renaultu sa znížil o 28,7 percenta a FCA o 32,1 percenta. Celkový predaj áut v Nemecku sa pritom znížil o 30,5 percenta, v Británii o 20,5 percenta, vo Francúzsku o 12,8 percenta a v Taliansku o 25,4 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×