Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot e-Legend: V realite je ešte krajší

Z PARÍŽA
Na pôde parížskeho výstaviska sa chcú vytiahnuť i domáce značky. Peugeot si pre Francúzov pripravil špecialitu, ktorá svojim šarmom vyráža dych. Takýchto konceptov potrebuje svet viac.
43 4 príspevky 03.10.2018 / Filip Kadlečík

Na parížskom autosalóne cítiť silnú auru domácich značiek. Francúzi sú hrdí a na svoje automobilky dajú dopustiť len ťažko. Tie im dôveru oplácajú tým najlepším spôsobom, pre návštevníkov si pripravili niekoľko lahôdok. Pomyselnú súťaž krásy tento rok podľa nás suverénne vyhral Peugeot, ktorý v Paríži svetu ukázal koncept e-Legend.

Peugeot E-Legend rozhodne patrí k najžiarivejším hviezdam autosalóna v Paríži 43 fotografií v galérii Peugeot E-Legend rozhodne patrí k najžiarivejším hviezdam autosalóna v Paríži Zdroj: Filip Kadlečík

Dychberúce elektrické kupé absolvovalo digitálnu premiéru už pred niekoľkými dňami, naživo je však ešte krajšie než na fotografiách. Má nádherné proporcie umocnené svalnatými blatníkmi a horizontálnym členením prednej masky. Štúdia je vďaka nemu opticky poriadne široká a nápadne sa podobá staršiemu typu 504, od ktorého si berie inšpiráciu v mnohých ohľadoch. Elektrický koncept svojmu vzhľadu nezostáva nič dlžný ani dynamickými vlastnosťami.

e-Legend na stovku šprintuje za menej než štyri sekundy a poľahky dosiahne maximálne tempo 220 km/h. Všetky štyri kolesá sú totiž poháňané elektrickým ústrojenstvom s výkonom 340 kW (462 k) a krútiacim momentom 800 Nm. O detailných technických parametroch dychberúcej štúdie sme informovali len nedávno. Takýchto konceptov svet potrebuje viac, Peugeotu sa podarilo krásne spojiť minulosť s budúcnosťou. Zatiaľ nie je isté, aké má s týmto vozidlom Peugeot ďalšie plány.

Peugeot 508 si zachováva francúzsky šarm i vo variante SW 43 fotografií v galérii Peugeot 508 si zachováva francúzsky šarm i vo variante SW Zdroj: Filip Kadlečík

Francúzi sú v kombinovaní rôznych automobilových vlastností majstri. Dokazujú to i uvedením praktického Peugeotu 508 SW First Edition. Kombi spája batožinový priestor 530 litrov s veľmi elegantnou a dynamickou karosériou. Zachováva si štýlové bezrámové dvere, unikátny interiér koncepcie Peugeot i-Cockpit či plne diódové koncové svetlá s parádnou grafikou prepracovanou do posledných detailov.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Model 508 sa nedočkal rozšírenia len o kombi, menilo sa i portfólio pohonných jednotiek. Do ponuky pribudla plug-in hybridná opcia, ktorá sa skladá z elektromotora s výkonom 80 kW (109 k) a 1,6-litrového turbobenzínu ladeného na 132 kW (180 k). Systémový výkon 165 kW (225 k) dáva tušiť, že záujemci sa môžu tešiť na dynamickú jazdu. Naviac, elektrifikovaný liftback i kombi by v bezemisnom režime podľa normy WLTP mali zvládnuť absolvovať približne 40 km.

Peugeot 3008 konečne dostáva pohon všetkých kolies, hybridizácia sa nevyhla ani rodine 508 43 fotografií v galérii Peugeot 3008 konečne dostáva pohon všetkých kolies, hybridizácia sa nevyhla ani rodine 508 Zdroj: Filip Kadlečík

Hybridizácia je aj kvôli zvyšovaniu emisných nárokov nevyhnutnosťou, nemusí však ísť o nepríjemné zmeny. Dôkazom je model 3008, ktorý vo verzii plug-in hybrid konečne dostane pohon všetkých kolies. Štvorkolka nebude jedinou devízou populárneho SUV, vďaka elektromotorom totiž dosiahne výkon na úrovni 221 kW (300 k) a na stovku bude šprintovať v priebehu 6,5 sekundy.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×