Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jetta z prvého Rýchlo a zbesilo je na predaj

Pre motoristických nadšencov snáď nie je ikonickejšieho filmu ako je Rýchlo a zbesilo. Vlastniť niektoré z vozidiel známych zo série je sen nejedného muža.
15 7 príspevkov 23.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Názov Rýchlo a zbesilo je známy nielen fanúšikom áut. Filmová séria plná akčných scén a tuningu začala v roku v 2001 a odvtedy pokračovala v ďalších siedmich dieloch. Počas sedemnástich rokov sa v snímkach objavilo množstvo dnes už ikonických vozidiel a jedno z nich je momentálne na predaj. Biela Jetta si vo filme zmerala sily s Hondou S2000 15 fotografií v galérii Biela Jetta si vo filme zmerala sily s Hondou S2000 Zdroj: Autotrader

Ide o Volkswagen Jetta, ktorý patril v pôvodnom filme postave Jesseho. Biely nemecký sedan z roku 1995 mal polepy a tuning v pretekárskom štýle. Všetky prvky známe z obrazoviek zostali v pôvodnom stave až do dnes. Rozsiahle úpravy pokračujú aj v interiéri. Vo vnútri nájdeme ochrannú klietku, pretekárske sedačky a volant či zabudovaný Playstation 2.

Okrem toho, že je auto v skvelom stave a najazdených má iba 34279 kilometrov, mu na vzácnosti pridávajú aj podpisy zosnulého Paula Walkera a režiséra Roba Cohena. Či prešiel úpravami aj dvojlitrový agregát s automatickou prevodovkou známe nie je. Predajca v americkom Scottsdale si za filmovú hviezdu pýta 99 900 dolárov, čo je v prepočte takmer 85-tisíc eur.

Rýchlo, zbesilo a draho: Škody v reálnom svete

Do kín sa nezadržateľne rúti ôsme pokračovanie megaúspešnej série Rýchlo a zbesilo. Britská poisťovňa spočítala škody, ktoré by hrdinovia i zločinci spôsobili v reálnom svete. Ide o prekvapivo vysokú...


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×