Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW špecifikovalo ďalšie motory pre Z4

Úvodnú ponuku roadsteru vytvoria tri benzínové verzie, nad dvojicou rôzne naladených dvojlitrov bude stáť šesťvalcový model M40i.
13 1 príspevok 23.09.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom predstavil Mníchov tretiu generáciu svojho dvojmiestneho otvoreného športovca Z4, ktorý debutoval rovno v špičkovej verzii M40i. Tá disponuje prepĺňaným šesťvalcom dosahujúcim najvyšší výkon 250 kW (340 k). V pilotnej ponuke nebude osamotený, BMW teraz špecifikovalo ďalšie motory pre novinku a zverejnilo tiež čerstvé fotografie.

Vrcholom modelovej ponuky bude šesťvalcový variant M40i 13 fotografií v galérii Vrcholom modelovej ponuky bude šesťvalcový variant M40i Zdroj: BMW

Nové zábery opäť zachytávajú vrcholný model, tentokrát však v sivej farbe. Zmenil sa tiež jeden údaj. Kým pôvodne hovorila automobilka o zrýchlení na stovku za 4,6 sekundy, v aktuálnych parametroch je údaj o desatinu lepší. Maximálne tempo je 250 km/h. Tento elektronický limit dosiahne aj variant sDrive30i, ktorý na šprint 0-100 km/h potrebuje 5,4-sekundový interval. Napriek tridsiatke v označení sa pod kapotou nachádza dvojlitrový štvorvalec s výkonom 190 kW (258 k).

Nateraz základný model dostane taktiež turbomotor so zdvihovým objemom dva litre, v prípade vyhotovenia Z4 sDrive20i však bude naladený na 145 kW (197 k). Obligátnu akceleráciu napriek tomu zvládne v slušnom čase 6,6 sekundy. Najvyššia rýchlosť taktiež nesklame, charakterizuje ju hodnota 240 km/h. Pri všetkých verziách BMW spomína výhradne osemstupňový automat.

BMW Z4: Živá premiéra je len formalitou

Nová generácia bavorského roadsteru sa predstavila vo forme M40i, ktorá má najvyšší výkon 340 koní a na zdolanie stovky potrebuje 4,6 sekundy.

Ceny jednotlivých modelov zatiaľ Bavori nezverejnili. Predaj nového roadsteru plánujú spustiť až na jar budúceho roka, so stanovením konkrétnych súm sa teda nemusia ponáhľať. Paleta verzií typu Z4 sa pravdepodobne ešte rozrastie. S naftovým motorom veľmi rátať netreba, no nejaké benzíny ešte pribudnúť môžu. Definitívne vylúčiť zatiaľ nemožno ani prípravu BMW Z4 M.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×