Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LaFerrari: Klenot v aukcii nepochodil

Hyperšport z dielne Ferrari pravidelne na aukciách dvíha cenovú latku. Predávajúcemu to však tentokrát nevyšlo podľa predstáv.
15 22.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Pred piatimi rokmi uzrel svetlo sveta taliansky hyperšport nesúci názov LaFerrari. Od tej doby si našlo majiteľa všetkých päťsto vyrobených exemplárov, pričom posledný vyrobený kus bol predaný až za 8,3 miliónov eur. Obrovská čiastka bola vtedy venovaná na charitatívne účely. Tentokrát však dražba jedného červeného žrebca z Maranella úspešná nebola, aj keď nádejný záujemca rozhodne nie je skúpy. Ponúkaný obnos ale nedosiahol požadovanú výšku.

Červený krásavec ostáva nateraz v rukách pôvodného majiteľa 15 fotografií v galérii Červený krásavec ostáva nateraz v rukách pôvodného majiteľa Zdroj: Bring a Trailer

Pôvodnému majiteľovi exotického vozidla z týchto fotiek nestačila najvyššia ponuka 3,1 mil. dolárov (2,6 mil. eur). Zrejme si je vedomý, že táto kopa peňazí sa bude časom ešte zväčšovať. Najmä, keď má hyperšport momentálne najazdených iba 152 kilometrov. Zaujímavosťou je fakt, že červené LaFerrari bolo dražené v americkej on-line aukcii Bring A Trailer, ktorá zväčša prináša cenovo podstatne dostupnejšie vozidlá. Medzi ostatnými automobilmi v portfóliu pôsobí extravagantný Talian ako päsť na oko.

Za žlté LaFerrari si pýtajú mastnú sumu

Taliansky hyperšport je prakticky úplne nový, za sebou nemá ani 180 kilometrov. Vyniká farbou karosérie i množstvom príplatkov.

LaFerrari je odeté do typickej červenej farby, ktorá sa v tomto prípade infiltrovala aj do interiéru a na brzdové strmene. Tie musia krotiť 6,3-litrový dvanásťvalec schopný vyprodukovať 588 kW (800 k) v sprievode veľmi príjemného zvukového prejavu. Celkový výkon sa však vďaka pomoci elektromotora vyšplhá až na 708 kW (963 k). Niet teda divu, že úsmev na tvári vyčaril napríklad aj známemu wrestlerovi menom John Cena, ktorý tento exemplár podrobil krátkej skúške v rámci šou Auto Geek.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×