Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LaFerrari: Klenot v aukcii nepochodil

Hyperšport z dielne Ferrari pravidelne na aukciách dvíha cenovú latku. Predávajúcemu to však tentokrát nevyšlo podľa predstáv.
15 22.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Pred piatimi rokmi uzrel svetlo sveta taliansky hyperšport nesúci názov LaFerrari. Od tej doby si našlo majiteľa všetkých päťsto vyrobených exemplárov, pričom posledný vyrobený kus bol predaný až za 8,3 miliónov eur. Obrovská čiastka bola vtedy venovaná na charitatívne účely. Tentokrát však dražba jedného červeného žrebca z Maranella úspešná nebola, aj keď nádejný záujemca rozhodne nie je skúpy. Ponúkaný obnos ale nedosiahol požadovanú výšku.

Červený krásavec ostáva nateraz v rukách pôvodného majiteľa 15 fotografií v galérii Červený krásavec ostáva nateraz v rukách pôvodného majiteľa Zdroj: Bring a Trailer

Pôvodnému majiteľovi exotického vozidla z týchto fotiek nestačila najvyššia ponuka 3,1 mil. dolárov (2,6 mil. eur). Zrejme si je vedomý, že táto kopa peňazí sa bude časom ešte zväčšovať. Najmä, keď má hyperšport momentálne najazdených iba 152 kilometrov. Zaujímavosťou je fakt, že červené LaFerrari bolo dražené v americkej on-line aukcii Bring A Trailer, ktorá zväčša prináša cenovo podstatne dostupnejšie vozidlá. Medzi ostatnými automobilmi v portfóliu pôsobí extravagantný Talian ako päsť na oko.

Za žlté LaFerrari si pýtajú mastnú sumu

Taliansky hyperšport je prakticky úplne nový, za sebou nemá ani 180 kilometrov. Vyniká farbou karosérie i množstvom príplatkov.

LaFerrari je odeté do typickej červenej farby, ktorá sa v tomto prípade infiltrovala aj do interiéru a na brzdové strmene. Tie musia krotiť 6,3-litrový dvanásťvalec schopný vyprodukovať 588 kW (800 k) v sprievode veľmi príjemného zvukového prejavu. Celkový výkon sa však vďaka pomoci elektromotora vyšplhá až na 708 kW (963 k). Niet teda divu, že úsmev na tvári vyčaril napríklad aj známemu wrestlerovi menom John Cena, ktorý tento exemplár podrobil krátkej skúške v rámci šou Auto Geek.


Video
Najnovšie články
Crashtest: Je 20 rokov vývoja áut naozaj cítiť?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú...

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Donedávna medzi najväčšie riziká za volantom patrilo telefonovanie a posielanie textových správ. S rozvojom sociálnych sietí však pribudli nové, nemenej...

Selfie: Nebezpečný fenomén v aute zabíja

Rozvoj elektromobilov brzdí viacero faktorov. Okrem vysokej ceny je to najmä krátky dojazd a pokiaľ nevznikne hustá sieť nabíjacích staníc v mestách aj...

Na rozvoj elektrickej mobility stále chýbajú nabíjačky

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×