Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LaFerrari: Klenot v aukcii nepochodil

Hyperšport z dielne Ferrari pravidelne na aukciách dvíha cenovú latku. Predávajúcemu to však tentokrát nevyšlo podľa predstáv.
15 22.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Pred piatimi rokmi uzrel svetlo sveta taliansky hyperšport nesúci názov LaFerrari. Od tej doby si našlo majiteľa všetkých päťsto vyrobených exemplárov, pričom posledný vyrobený kus bol predaný až za 8,3 miliónov eur. Obrovská čiastka bola vtedy venovaná na charitatívne účely. Tentokrát však dražba jedného červeného žrebca z Maranella úspešná nebola, aj keď nádejný záujemca rozhodne nie je skúpy. Ponúkaný obnos ale nedosiahol požadovanú výšku.

Červený krásavec ostáva nateraz v rukách pôvodného majiteľa 15 fotografií v galérii Červený krásavec ostáva nateraz v rukách pôvodného majiteľa Zdroj: Bring a Trailer

Pôvodnému majiteľovi exotického vozidla z týchto fotiek nestačila najvyššia ponuka 3,1 mil. dolárov (2,6 mil. eur). Zrejme si je vedomý, že táto kopa peňazí sa bude časom ešte zväčšovať. Najmä, keď má hyperšport momentálne najazdených iba 152 kilometrov. Zaujímavosťou je fakt, že červené LaFerrari bolo dražené v americkej on-line aukcii Bring A Trailer, ktorá zväčša prináša cenovo podstatne dostupnejšie vozidlá. Medzi ostatnými automobilmi v portfóliu pôsobí extravagantný Talian ako päsť na oko.

Za žlté LaFerrari si pýtajú mastnú sumu

Taliansky hyperšport je prakticky úplne nový, za sebou nemá ani 180 kilometrov. Vyniká farbou karosérie i množstvom príplatkov.

LaFerrari je odeté do typickej červenej farby, ktorá sa v tomto prípade infiltrovala aj do interiéru a na brzdové strmene. Tie musia krotiť 6,3-litrový dvanásťvalec schopný vyprodukovať 588 kW (800 k) v sprievode veľmi príjemného zvukového prejavu. Celkový výkon sa však vďaka pomoci elektromotora vyšplhá až na 708 kW (963 k). Niet teda divu, že úsmev na tvári vyčaril napríklad aj známemu wrestlerovi menom John Cena, ktorý tento exemplár podrobil krátkej skúške v rámci šou Auto Geek.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×