Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

VIDEO
BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca a zadného náhonu. Čo ich nahradí?
3 príspevky 22.09.2018 / Filip Kadlečík

BMW radu 1 aktuálnej generácie to už má viac-menej zrátané. S jednotkou sme absolvovali i labutí tanec, prednedávnom sme testovali variant 120d. Kompaktná zadnokolka je už dnes výnimočným zjavom, ani ona však neodolá trendom doby.

Prichádzajúci rad 1 totiž bude vychádzať z koncepcie s predným pohonom. Model M145i Bavori vybavia pohonom všetkých kolies, športovými brzdami, adaptívnymi tlmičmi, strmým riadením a poriadne rýchlou sedemstupňovou samočinnou prevodovkou.

Motor bude radový a zvládne narátať len do štyri, šesťvalec a zadný náhon sú už definitívne minulosťou. Motoricky to Mníchov ešte bude mať ťažké, v súvislosti s jednotkou dopovanou systémom twin scroll sa totiž klebetí o maximálnom výkone len niekde na úrovni 306 koní. Dodatočných 20 koní tu nevyhnutne padlo za obeť prísnejším emisným limitom.

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými hatchbackmi overený rad 1. Môže sa však v niečom...

Jediná možnosť na vykľučkovanie z tejto situácie vedie cestou plug-in hybridu. Kombinácia batérie s kapacitou 35 kWh a elektromotora poskytujúceho 60 kW by sa prinajmenšom do rýchlosti 100 km/h mohla postarať o suverénne jazdné vlastnosti a zážitky.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×