Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

VIDEO
BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca a zadného náhonu. Čo ich nahradí?
3 príspevky 22.09.2018 / Filip Kadlečík

BMW radu 1 aktuálnej generácie to už má viac-menej zrátané. S jednotkou sme absolvovali i labutí tanec, prednedávnom sme testovali variant 120d. Kompaktná zadnokolka je už dnes výnimočným zjavom, ani ona však neodolá trendom doby.

Prichádzajúci rad 1 totiž bude vychádzať z koncepcie s predným pohonom. Model M145i Bavori vybavia pohonom všetkých kolies, športovými brzdami, adaptívnymi tlmičmi, strmým riadením a poriadne rýchlou sedemstupňovou samočinnou prevodovkou.

Motor bude radový a zvládne narátať len do štyri, šesťvalec a zadný náhon sú už definitívne minulosťou. Motoricky to Mníchov ešte bude mať ťažké, v súvislosti s jednotkou dopovanou systémom twin scroll sa totiž klebetí o maximálnom výkone len niekde na úrovni 306 koní. Dodatočných 20 koní tu nevyhnutne padlo za obeť prísnejším emisným limitom.

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými hatchbackmi overený rad 1. Môže sa však v niečom...

Jediná možnosť na vykľučkovanie z tejto situácie vedie cestou plug-in hybridu. Kombinácia batérie s kapacitou 35 kWh a elektromotora poskytujúceho 60 kW by sa prinajmenšom do rýchlosti 100 km/h mohla postarať o suverénne jazdné vlastnosti a zážitky.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×