Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

VIDEO
BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca a zadného náhonu. Čo ich nahradí?
3 príspevky 22.09.2018 / Filip Kadlečík

BMW radu 1 aktuálnej generácie to už má viac-menej zrátané. S jednotkou sme absolvovali i labutí tanec, prednedávnom sme testovali variant 120d. Kompaktná zadnokolka je už dnes výnimočným zjavom, ani ona však neodolá trendom doby.

Prichádzajúci rad 1 totiž bude vychádzať z koncepcie s predným pohonom. Model M145i Bavori vybavia pohonom všetkých kolies, športovými brzdami, adaptívnymi tlmičmi, strmým riadením a poriadne rýchlou sedemstupňovou samočinnou prevodovkou.

Motor bude radový a zvládne narátať len do štyri, šesťvalec a zadný náhon sú už definitívne minulosťou. Motoricky to Mníchov ešte bude mať ťažké, v súvislosti s jednotkou dopovanou systémom twin scroll sa totiž klebetí o maximálnom výkone len niekde na úrovni 306 koní. Dodatočných 20 koní tu nevyhnutne padlo za obeť prísnejším emisným limitom.

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými hatchbackmi overený rad 1. Môže sa však v niečom...

Jediná možnosť na vykľučkovanie z tejto situácie vedie cestou plug-in hybridu. Kombinácia batérie s kapacitou 35 kWh a elektromotora poskytujúceho 60 kW by sa prinajmenšom do rýchlosti 100 km/h mohla postarať o suverénne jazdné vlastnosti a zážitky.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×