Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.
1 1 príspevok 21.09.2018 / Marek Pokrývka

Chevrolet momentálne pripravuje automobil, ktorý nepochybne nahnevá mnohých konzervatívnych fanúšikov značky. V poradí ôsma generácia ikonického typu Corvette dostane motor uložený uprostred. Dlhá predná kapota sa stane minulosťou, proporcie amerického športovca prejdú kompletnou premenou. Ako bude vyzerať výsledok radikálnej zmeny?

Od tejto vizualizácie by sa reálny model nemal veľmi odlišovať

Túto otázku si od definitívneho potvrdenia revolučných úprav položili mnohí, zatiaľ najlepšiu odpoveď naň pripravili kórejskí grafici z KKS Studio. Nevarili totiž z vody. Vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu zachyteného na Nürburgringu. Obrázok preto nie je ďaleko od reálnej verzie pravdepodobne pripravovanej na januárový Detroit.

Corvette C8 si zachová ostrý tvar svetlometov i štyri koncové svetlá, no inak sa zmení takmer všetko. Výrazne skrátená predná časť by mala obsahovať agresívne tvarovaný nárazník. V bočných partiách sa objavia trojuholníkové otvory, ktoré budú viesť vzduch k centrálne ukotvenému osemvalcu. Natiahnutý zadok zakončí komplikované prítlačné krídlo.

Corvette ZR1 má na konte svoj prvý rekord

Beštia zvládla zvlnenú technickú trať v čase 2:37,25 a pokorila tak Ford GT o vyše sekundu. Vylúčiť nemožno ani jej útok na Nürburgring.

Podľa záberov vývojových exemplárov už dnes vieme aj to, že Chevrolet opustí centrálnu pozíciu štyroch výfukových koncoviek. Tú používali ostatné tri generácie vozidla. Nástupca bude mať komíny umiestnené po bokoch, dýchať by cez ne malo viacero rôznych motorov s konfiguráciou V8. Špičková verzia by mala parametrami aktuálny model ZR1 absolútne zatieniť.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×