Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.
1 1 príspevok 21.09.2018 / Marek Pokrývka

Chevrolet momentálne pripravuje automobil, ktorý nepochybne nahnevá mnohých konzervatívnych fanúšikov značky. V poradí ôsma generácia ikonického typu Corvette dostane motor uložený uprostred. Dlhá predná kapota sa stane minulosťou, proporcie amerického športovca prejdú kompletnou premenou. Ako bude vyzerať výsledok radikálnej zmeny?

Od tejto vizualizácie by sa reálny model nemal veľmi odlišovať

Túto otázku si od definitívneho potvrdenia revolučných úprav položili mnohí, zatiaľ najlepšiu odpoveď naň pripravili kórejskí grafici z KKS Studio. Nevarili totiž z vody. Vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu zachyteného na Nürburgringu. Obrázok preto nie je ďaleko od reálnej verzie pravdepodobne pripravovanej na januárový Detroit.

Corvette C8 si zachová ostrý tvar svetlometov i štyri koncové svetlá, no inak sa zmení takmer všetko. Výrazne skrátená predná časť by mala obsahovať agresívne tvarovaný nárazník. V bočných partiách sa objavia trojuholníkové otvory, ktoré budú viesť vzduch k centrálne ukotvenému osemvalcu. Natiahnutý zadok zakončí komplikované prítlačné krídlo.

Corvette ZR1 má na konte svoj prvý rekord

Beštia zvládla zvlnenú technickú trať v čase 2:37,25 a pokorila tak Ford GT o vyše sekundu. Vylúčiť nemožno ani jej útok na Nürburgring.

Podľa záberov vývojových exemplárov už dnes vieme aj to, že Chevrolet opustí centrálnu pozíciu štyroch výfukových koncoviek. Tú používali ostatné tri generácie vozidla. Nástupca bude mať komíny umiestnené po bokoch, dýchať by cez ne malo viacero rôznych motorov s konfiguráciou V8. Špičková verzia by mala parametrami aktuálny model ZR1 absolútne zatieniť.


Video
Najnovšie články
Crashtest: Je 20 rokov vývoja áut naozaj cítiť?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú...

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Donedávna medzi najväčšie riziká za volantom patrilo telefonovanie a posielanie textových správ. S rozvojom sociálnych sietí však pribudli nové, nemenej...

Selfie: Nebezpečný fenomén v aute zabíja

Rozvoj elektromobilov brzdí viacero faktorov. Okrem vysokej ceny je to najmä krátky dojazd a pokiaľ nevznikne hustá sieť nabíjacích staníc v mestách aj...

Na rozvoj elektrickej mobility stále chýbajú nabíjačky

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×