Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.
9 19.09.2018 / Marek Pokrývka

Súčasná popularita športovo-úžitkových automobilov najviac ohrozuje klasické veľkopriestorové vany, ktoré postupne prichádzajú o svoju rolu ideálneho rodinného koča. Celý segment je v ohrození. Viacerí jeho reprezentanti už skončili a pri ďalších je koniec pravdepodobne len otázkou času. Pre modely značky Ford to však nateraz nehrozí.

Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl 9 fotografií v galérii Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl Zdroj: Ford

V ostatných týždňoch začali internetom kolovať klebety o tom, že Modrý ovál dvojicu príbuzných S-Max a Galaxy onedlho prestane vyrábať. Aktuálne správy z automobilky však hovoria opak. Automobilka si totiž pre veľké MPV prichystala moderný turbodiesel, pod ich kapotu sa sťahuje dvojliter s označením EcoBlue. Jeho príchod sprevádza nový automat.

Naftový štvorvalec chce Ford montovať v štyroch rôznych naladeniach. Na výber budú verzie dosahujúce maximálny výkon 88 kW (120 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k), všetky s jedným turbodúchalom. Vrchol vytvorí variant dosahujúci 176 kW (240 k) s dvomi slimákmi rôznej veľkosti. Významnou novinkou je tiež osemstupňová samočinná prevodovka, ktorej vodič velí cez otočný ovládač namiesto klasickej páky.

Ford Focus: Hľadá sa vodič, Zn.: Rýchly

Posledný Focus tretej generácie sme testovali len nedávno a vedeli sme, že novinka bude mať jazdecký potenciál. O tom, aká je v skutočnosti dobrá, sa nám však ani nesnívalo...

Automobilka sa okrem priestoru pod kapotou venovala aj ďalším detailom. Napríklad stierače teraz disponujú integrovanými dýzami, systém strážiaci slepý uhol má väčší dosah, v ponuke pribudol adaptívny tempomat schopný úplne zastaviť a v interiéri sa objavil 10-palcový displej. Paletu farieb rozšírili dva extra odtiene. Menších úprav bolo teda viacero, MPV disponujúce týmito novinkami si už možno momentálne objednať na viacerých európskych trhoch.


Najnovšie články
Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka

Mercedes-Benz triedy X sa v rukách známeho tunera ocitol v novej dimenzii. Zhmotnenie divokej predstavy zatiaľ ostáva otázne.

Carlex Design EXY 6x6: Zdolá aj mesačnú krajinu

Automobilka prezentovala systém, ktorý môže do minulosti poslať termíny hlavná a vedľajšia cesta i svetelnú signalizáciu.

Sú semafory minulosť? Ford si to myslí

Pohon kombinujúci akumulátor a dieselový štvorvalec dostali triedy C a E, druhý menovaný automobil k nemu ponúkne aj benzínovú alternatívu.

Mercedes vracia do hry naftový hybrid

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom...

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Tuner zaoberajúci sa najmä riadiacimi jednotkami motorov ponúka pre naftovú strelu BMW dve úpravy, silnejšia posúva výkon na 515 koní.

McChip-DKR: Ešte viac sily pre M550d

Okrem novej výplne masky chladiča a 18-palcových kolies dostalo vozidlo červenú kožu či turbodiesel Smartstream dostupný v dvoch verziách.

Hyundai i40 prechádza balíkom zmien
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×