Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.
9 19.09.2018 / Marek Pokrývka

Súčasná popularita športovo-úžitkových automobilov najviac ohrozuje klasické veľkopriestorové vany, ktoré postupne prichádzajú o svoju rolu ideálneho rodinného koča. Celý segment je v ohrození. Viacerí jeho reprezentanti už skončili a pri ďalších je koniec pravdepodobne len otázkou času. Pre modely značky Ford to však nateraz nehrozí.

Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl 9 fotografií v galérii Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl Zdroj: Ford

V ostatných týždňoch začali internetom kolovať klebety o tom, že Modrý ovál dvojicu príbuzných S-Max a Galaxy onedlho prestane vyrábať. Aktuálne správy z automobilky však hovoria opak. Automobilka si totiž pre veľké MPV prichystala moderný turbodiesel, pod ich kapotu sa sťahuje dvojliter s označením EcoBlue. Jeho príchod sprevádza nový automat.

Naftový štvorvalec chce Ford montovať v štyroch rôznych naladeniach. Na výber budú verzie dosahujúce maximálny výkon 88 kW (120 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k), všetky s jedným turbodúchalom. Vrchol vytvorí variant dosahujúci 176 kW (240 k) s dvomi slimákmi rôznej veľkosti. Významnou novinkou je tiež osemstupňová samočinná prevodovka, ktorej vodič velí cez otočný ovládač namiesto klasickej páky.

Ford Focus: Hľadá sa vodič, Zn.: Rýchly

Posledný Focus tretej generácie sme testovali len nedávno a vedeli sme, že novinka bude mať jazdecký potenciál. O tom, aká je v skutočnosti dobrá, sa nám však ani nesnívalo...

Automobilka sa okrem priestoru pod kapotou venovala aj ďalším detailom. Napríklad stierače teraz disponujú integrovanými dýzami, systém strážiaci slepý uhol má väčší dosah, v ponuke pribudol adaptívny tempomat schopný úplne zastaviť a v interiéri sa objavil 10-palcový displej. Paletu farieb rozšírili dva extra odtiene. Menších úprav bolo teda viacero, MPV disponujúce týmito novinkami si už možno momentálne objednať na viacerých európskych trhoch.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×