Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.
9 19.09.2018 / Marek Pokrývka

Súčasná popularita športovo-úžitkových automobilov najviac ohrozuje klasické veľkopriestorové vany, ktoré postupne prichádzajú o svoju rolu ideálneho rodinného koča. Celý segment je v ohrození. Viacerí jeho reprezentanti už skončili a pri ďalších je koniec pravdepodobne len otázkou času. Pre modely značky Ford to však nateraz nehrozí.

Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl 9 fotografií v galérii Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl Zdroj: Ford

V ostatných týždňoch začali internetom kolovať klebety o tom, že Modrý ovál dvojicu príbuzných S-Max a Galaxy onedlho prestane vyrábať. Aktuálne správy z automobilky však hovoria opak. Automobilka si totiž pre veľké MPV prichystala moderný turbodiesel, pod ich kapotu sa sťahuje dvojliter s označením EcoBlue. Jeho príchod sprevádza nový automat.

Naftový štvorvalec chce Ford montovať v štyroch rôznych naladeniach. Na výber budú verzie dosahujúce maximálny výkon 88 kW (120 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k), všetky s jedným turbodúchalom. Vrchol vytvorí variant dosahujúci 176 kW (240 k) s dvomi slimákmi rôznej veľkosti. Významnou novinkou je tiež osemstupňová samočinná prevodovka, ktorej vodič velí cez otočný ovládač namiesto klasickej páky.

Ford Focus: Hľadá sa vodič, Zn.: Rýchly

Posledný Focus tretej generácie sme testovali len nedávno a vedeli sme, že novinka bude mať jazdecký potenciál. O tom, aká je v skutočnosti dobrá, sa nám však ani nesnívalo...

Automobilka sa okrem priestoru pod kapotou venovala aj ďalším detailom. Napríklad stierače teraz disponujú integrovanými dýzami, systém strážiaci slepý uhol má väčší dosah, v ponuke pribudol adaptívny tempomat schopný úplne zastaviť a v interiéri sa objavil 10-palcový displej. Paletu farieb rozšírili dva extra odtiene. Menších úprav bolo teda viacero, MPV disponujúce týmito novinkami si už možno momentálne objednať na viacerých európskych trhoch.


Video
Najnovšie články
Najvtipnejšie video roka rúca internet: O čo ide?

Každému vodičovi sa aspoň raz za život pritrafí situácia, keď mu polícia nechá odtiahnuť vozidlo. Ak sa tak stane vo Viedni, môže to poriadne narušiť rodinný...

Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×