Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.
9 19.09.2018 / Marek Pokrývka

Súčasná popularita športovo-úžitkových automobilov najviac ohrozuje klasické veľkopriestorové vany, ktoré postupne prichádzajú o svoju rolu ideálneho rodinného koča. Celý segment je v ohrození. Viacerí jeho reprezentanti už skončili a pri ďalších je koniec pravdepodobne len otázkou času. Pre modely značky Ford to však nateraz nehrozí.

Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl 9 fotografií v galérii Naftový štvorvalec pokrýva rozpätie od 120 do 240 konských síl Zdroj: Ford

V ostatných týždňoch začali internetom kolovať klebety o tom, že Modrý ovál dvojicu príbuzných S-Max a Galaxy onedlho prestane vyrábať. Aktuálne správy z automobilky však hovoria opak. Automobilka si totiž pre veľké MPV prichystala moderný turbodiesel, pod ich kapotu sa sťahuje dvojliter s označením EcoBlue. Jeho príchod sprevádza nový automat.

Naftový štvorvalec chce Ford montovať v štyroch rôznych naladeniach. Na výber budú verzie dosahujúce maximálny výkon 88 kW (120 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k), všetky s jedným turbodúchalom. Vrchol vytvorí variant dosahujúci 176 kW (240 k) s dvomi slimákmi rôznej veľkosti. Významnou novinkou je tiež osemstupňová samočinná prevodovka, ktorej vodič velí cez otočný ovládač namiesto klasickej páky.

Ford Focus: Hľadá sa vodič, Zn.: Rýchly

Posledný Focus tretej generácie sme testovali len nedávno a vedeli sme, že novinka bude mať jazdecký potenciál. O tom, aká je v skutočnosti dobrá, sa nám však ani nesnívalo...

Automobilka sa okrem priestoru pod kapotou venovala aj ďalším detailom. Napríklad stierače teraz disponujú integrovanými dýzami, systém strážiaci slepý uhol má väčší dosah, v ponuke pribudol adaptívny tempomat schopný úplne zastaviť a v interiéri sa objavil 10-palcový displej. Paletu farieb rozšírili dva extra odtiene. Menších úprav bolo teda viacero, MPV disponujúce týmito novinkami si už možno momentálne objednať na viacerých európskych trhoch.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×