Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Technológie sú sexi!

Zamilovať sa na prvý pohľad do nového Hyundai Tucson nie je nič zložité. Už zdokonalený dizajn prednej masky urobí svoje.
5 15.09.2018 / inzercia

Muži však vedia, že to najhlavnejšie sa skrýva pod kapotou, v prevodovke či pod prístrojovou doskou. Sú to technológie, ktorými je nový Hyundai Tucson taký nabitý, že je jednoducho sexi.

Zoberie vás kamkoľvek

Bez problémov v ňom zvládnete zápchu z roboty na futbal so svojím malým šampiónom, ale aj tú rozkopanú cestu na svoju chalupu. Dostane vás tam, kam potrebujete.

Vybrať si môžete hneď z niekoľkých motorov. Na každodenný rozvoz detí do školy sú vhodné osvedčené benzínové štvorvalce: 1,6 GDi (97 kW/132 k) a 1,6 T-GDi (130 kW/177 k). Výkonnejší z nich je k dispozícii aj so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DCT a pohonom 4x4.

Hyundai Tucson 5 fotografií v galérii Hyundai Tucson Zdroj: Hyundai Slovensko

Ak často jazdíte na dlhé trasy, sú tu pre vás tri moderné turbodiesle – 1,6 CRDi (85 kW/115 k), 1,6 CRDi (100 kW/136 k) a 2,0 (136 kW/185 k). Aj v prípade motorov spaľujúcich naftu sú, samozrejme, na výber kombinácie s automatickou prevodovkou a pohonom 4x4.

Perfektný výhľad vás dostane

Priestorový kamerový systém Surround View Monitor uľahčuje manévrovanie s vozidlom v obmedzenom priestore a umožňuje predchádzať kritickým situáciám. Obrazy kamier, umiestnených na všetkých štyroch stranách vozidla, sa zobrazujú na displeji systému infotainmentu a poskytujú dokonalý prehľad o dianí okolo vozidla v okruhu 360°.

Hyundai Tucson 5 fotografií v galérii Hyundai Tucson Zdroj: Hyundai Slovensko

Udržiava si odstup

Najnovším prírastkom medzi aktívnymi bezpečnostnými a asistenčnými systémami je adaptívny tempomat Smart Cruise Control s funkciou Stop & Go, ktorý radarovým senzorom monitoruje premávku pred vozidlom a udržiava konštantnú rýchlosť a nastavený odstup automatickou akceleráciou a brzdením.

Hyundai Tucson 5 fotografií v galérii Hyundai Tucson Zdroj: Hyundai Slovensko

Nedá vám spávať

Nielen preto, lebo budete rozmýšľať, kam s novým Tucsonom zasa vyrazíte, ale aj vďaka systému Driver Attention Warning, ktorý monitoruje spôsob ovládania vodičom. Na základe odchýlok odhalí vašu únavu. Vtedy vás upozorní zvukovým signálom aj textovou správou v združenom prístroji. A vy si môžete oddýchnuť pri šálke dobrej kávy.

Hyundai Tucson 5 fotografií v galérii Hyundai Tucson Zdroj: Hyundai Slovensko

Prémiový audiosystém vám rozochveje všetky chĺpky na rukách

Zažite zimomriavky aj bez zapnutej klimatizácie s novým high-end prémiovým audiosystémom KRELL, ktorému však hneď po zapnutí určite vymyslíte lepšiu skratku: WOW.

To sú iba niektoré technologické vychytávky, pre ktoré si nový Hyundai Tucson zamilujete nielen na prvý pohľad. Na www.hyundai.sk si môžete nakonfigurovať presne tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Alebo viete čo? Rovno sa objednajte na testovaciu jazdu a zažite nový Hyundai Tucson na vlastnej koži.

(inzercia)


Video
Najnovšie články
Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA

BMW po sklamaní z vlaňajších ziskov pozerá na tento rok pesimisticky. Bez ohľadu na brexit očakáva výrazne slabšie výsledky a začína uťahovať opasok.

BMW je nespokojné, tento rok vidí v čiernych farbách

Stávka na segment SUV v podobe modelov Kodiaq a Karoq sa Škode zjavne oplatila. Obidve autá totiž výrazne ťahajú predaj, vďaka ktorému Škoda dosiahla rekordné...

Škoda vlani s rekordnými tržbami, no nižším ziskom

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

To, že človek je tvor omylný, je viac ako jasné. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov, ktorí sa dopúšťajú mnohých chýb. Mnohé z nich sú však zbytočné...

Hnevá to všetkých: Časté chyby našich vodičov

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×