Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru XV dostalo hybridný variant

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.
5 1 príspevok 18.09.2018 / Marek Pokrývka

Druhú generáciu typu XV uviedlo Subaru v našich končinách výhradne s 1,6-litrovým atmosférickým štvorvalcom spaľujúcim benzín, na viacerých ďalších trhoch disponuje aj objemnejším dvojlitrom rovnakej koncepcie. Nafta zostala mimo hry. Pre ekologicky zmýšľajúcu klientelu teraz prichádza nová voľba, vozidlo dostalo hybridný variant.

Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW 5 fotografií v galérii Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW Zdroj: Subaru

K čisto benzínovej dvojici motorov pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer, ktoré využíva dvojlitrové srdce. V tomto prípade je naladené na parametre 107 kW (145 k) a 188 Nm. Spriahnuté je s bezstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, pričom medzikusom je malý elektromotor dosahujúci maximálny výkon 10 kW (13,6 k) a krútiaci moment 65 Nm. Priniesť by mal hladšie zrýchlenie a najmä nižšiu spotrebu. Výrobca spomína údaj 5,2 l/100 km, ktorý vychádza z cyklu JC08.

Test Subaru XV: Lepšie než overená Impreza?

Po Subaru Impreza do našej garáže zablúdil aj jeho vyšší brat - model XV. Môže byť lepší než zabehnutá klasika, alebo mu väčšia svetlá výška uškodila? Odpoveď sme hľadali v teste.

Subaru zatiaľ hybridný model uvádza na japonskom trhu. Momentálne sa už dá objednať, pričom dostupný je výhradne s najvyššou úrovňou vybavenia Advance. No variant e-Boxer pravdepodobne nezostane výhradne domácou záležitosťou. Dobre informované zdroje spomínajú dostupnosť aj v Európe a Austrálii, realitou bude údajne počas budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×