Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru XV dostalo hybridný variant

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.
5 1 príspevok 18.09.2018 / Marek Pokrývka

Druhú generáciu typu XV uviedlo Subaru v našich končinách výhradne s 1,6-litrovým atmosférickým štvorvalcom spaľujúcim benzín, na viacerých ďalších trhoch disponuje aj objemnejším dvojlitrom rovnakej koncepcie. Nafta zostala mimo hry. Pre ekologicky zmýšľajúcu klientelu teraz prichádza nová voľba, vozidlo dostalo hybridný variant.

Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW 5 fotografií v galérii Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW Zdroj: Subaru

K čisto benzínovej dvojici motorov pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer, ktoré využíva dvojlitrové srdce. V tomto prípade je naladené na parametre 107 kW (145 k) a 188 Nm. Spriahnuté je s bezstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, pričom medzikusom je malý elektromotor dosahujúci maximálny výkon 10 kW (13,6 k) a krútiaci moment 65 Nm. Priniesť by mal hladšie zrýchlenie a najmä nižšiu spotrebu. Výrobca spomína údaj 5,2 l/100 km, ktorý vychádza z cyklu JC08.

Test Subaru XV: Lepšie než overená Impreza?

Po Subaru Impreza do našej garáže zablúdil aj jeho vyšší brat - model XV. Môže byť lepší než zabehnutá klasika, alebo mu väčšia svetlá výška uškodila? Odpoveď sme hľadali v teste.

Subaru zatiaľ hybridný model uvádza na japonskom trhu. Momentálne sa už dá objednať, pričom dostupný je výhradne s najvyššou úrovňou vybavenia Advance. No variant e-Boxer pravdepodobne nezostane výhradne domácou záležitosťou. Dobre informované zdroje spomínajú dostupnosť aj v Európe a Austrálii, realitou bude údajne počas budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×