Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru XV dostalo hybridný variant

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.
5 1 príspevok 18.09.2018 / Marek Pokrývka

Druhú generáciu typu XV uviedlo Subaru v našich končinách výhradne s 1,6-litrovým atmosférickým štvorvalcom spaľujúcim benzín, na viacerých ďalších trhoch disponuje aj objemnejším dvojlitrom rovnakej koncepcie. Nafta zostala mimo hry. Pre ekologicky zmýšľajúcu klientelu teraz prichádza nová voľba, vozidlo dostalo hybridný variant.

Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW 5 fotografií v galérii Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW Zdroj: Subaru

K čisto benzínovej dvojici motorov pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer, ktoré využíva dvojlitrové srdce. V tomto prípade je naladené na parametre 107 kW (145 k) a 188 Nm. Spriahnuté je s bezstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, pričom medzikusom je malý elektromotor dosahujúci maximálny výkon 10 kW (13,6 k) a krútiaci moment 65 Nm. Priniesť by mal hladšie zrýchlenie a najmä nižšiu spotrebu. Výrobca spomína údaj 5,2 l/100 km, ktorý vychádza z cyklu JC08.

Test Subaru XV: Lepšie než overená Impreza?

Po Subaru Impreza do našej garáže zablúdil aj jeho vyšší brat - model XV. Môže byť lepší než zabehnutá klasika, alebo mu väčšia svetlá výška uškodila? Odpoveď sme hľadali v teste.

Subaru zatiaľ hybridný model uvádza na japonskom trhu. Momentálne sa už dá objednať, pričom dostupný je výhradne s najvyššou úrovňou vybavenia Advance. No variant e-Boxer pravdepodobne nezostane výhradne domácou záležitosťou. Dobre informované zdroje spomínajú dostupnosť aj v Európe a Austrálii, realitou bude údajne počas budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Crashtest: Je 20 rokov vývoja áut naozaj cítiť?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú...

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Donedávna medzi najväčšie riziká za volantom patrilo telefonovanie a posielanie textových správ. S rozvojom sociálnych sietí však pribudli nové, nemenej...

Selfie: Nebezpečný fenomén v aute zabíja

Rozvoj elektromobilov brzdí viacero faktorov. Okrem vysokej ceny je to najmä krátky dojazd a pokiaľ nevznikne hustá sieť nabíjacích staníc v mestách aj...

Na rozvoj elektrickej mobility stále chýbajú nabíjačky

Mnohé predmety vrátane automobilov môžu byť vďaka svojim predošlým majiteľom o niečo hodnotnejšie. Je to tak aj v prípade tohto malého off-roadu.

Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×