Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru XV dostalo hybridný variant

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.
5 1 príspevok 18.09.2018 / Marek Pokrývka

Druhú generáciu typu XV uviedlo Subaru v našich končinách výhradne s 1,6-litrovým atmosférickým štvorvalcom spaľujúcim benzín, na viacerých ďalších trhoch disponuje aj objemnejším dvojlitrom rovnakej koncepcie. Nafta zostala mimo hry. Pre ekologicky zmýšľajúcu klientelu teraz prichádza nová voľba, vozidlo dostalo hybridný variant.

Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW 5 fotografií v galérii Súčasťou pohonného reťazca je elektromotor s výkonom 10 kW Zdroj: Subaru

K čisto benzínovej dvojici motorov pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer, ktoré využíva dvojlitrové srdce. V tomto prípade je naladené na parametre 107 kW (145 k) a 188 Nm. Spriahnuté je s bezstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, pričom medzikusom je malý elektromotor dosahujúci maximálny výkon 10 kW (13,6 k) a krútiaci moment 65 Nm. Priniesť by mal hladšie zrýchlenie a najmä nižšiu spotrebu. Výrobca spomína údaj 5,2 l/100 km, ktorý vychádza z cyklu JC08.

Test Subaru XV: Lepšie než overená Impreza?

Po Subaru Impreza do našej garáže zablúdil aj jeho vyšší brat - model XV. Môže byť lepší než zabehnutá klasika, alebo mu väčšia svetlá výška uškodila? Odpoveď sme hľadali v teste.

Subaru zatiaľ hybridný model uvádza na japonskom trhu. Momentálne sa už dá objednať, pričom dostupný je výhradne s najvyššou úrovňou vybavenia Advance. No variant e-Boxer pravdepodobne nezostane výhradne domácou záležitosťou. Dobre informované zdroje spomínajú dostupnosť aj v Európe a Austrálii, realitou bude údajne počas budúceho roka.


Video
Najnovšie články
VW chce motivovať Nemcov k predaju starých dieselov

Jaguar Land Rover už čoskoro oficiálne spustí plnú prevádzku nitrianskej fabriky. Prvým modelom bude Land Rover Discovery, ročne by malo linky opustiť 150 000...

Land Rover už čoskoro spustí prevádzku v Nitre

Rovnica, že ten, kto často porušuje predpisy, rovnako často spôsobuje aj nehody, nemusí platiť vždy. Spochybňuje ju aj najnovšie porovnanie automobilových...

Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Športovejšie odetý medveď bude dostupný s dvomi naladeniami benzínového motora 2.0 TSI, no výhradne na čínskom trhu.

Kodiaq GT: Škoda predstavila SUV-kupé
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×