Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Američan napratal do Porsche 911 osemvalec

Porsche 911 bez šesťvalca? Američana malý agregát nebavil a tak a do starého športiaku nasťahoval obrovský motor z Cadillacu.
28 16.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Jedným z dôvodov, prečo je Porsche 911 považované za špičkové športové auto, je aj skvelý plochý šesťvalec pod jeho kapotou. Výrobca používa tento typ pohonnej jednotky už desiatky rokov a nič sa pravdepodobne nezmení ani v budúcnosti. Avšak za oceánom, kde obľubujú obrovské agregáty, nemusí byť každému klasický motor nemeckého auta sympatický.

Pohonná jednotka tohto Porsche je jedno veľké prekvapenie 28 fotografií v galérii Pohonná jednotka tohto Porsche je jedno veľké prekvapenie Zdroj: eBay

Istý pán z Kalifornie mal v garáži červený model 911 Targa z roku 1981 a v sériovej podobe ho zrejme po čase prestalo baviť. Z na pohľad nenápadnej deväťstojedenástky sa rozhodol vybrať srdce a nahradiť ho niečím “poriadnym”. Masívny osemvalec znel ako dobrý nápad. Majiteľ si ho požičal z Cadillacu Eldorado zo sedemdesiatych rokov a podľa jeho slov nebolo stroj s objemom 8,2-litra nebolo náročné do vozidla zmestiť. Padli mu však za obeť zadné sedadlá. Ohromný agregát V8 trčí do interiéru, no kryje ho vtipná imitácia kožených kufrov.

Porsche za milión malo nehodu cestou na aukciu

Udržiavať auto roky v bezchybnom stave nie je jednoduché. V prípade tohto Porsche sa to však darilo. Až do momentu keď sa ho majiteľ rozhodol predať.

Samotný osemvalec nezostal v pôvodnom stave. Z továrenských 298 kW (405 k) bol jeho výkon navýšený na 400 kW (544 k). Targa je tak nepochybne poriadne dravá a poriadne hlučná. Vymenená bola okrem motora aj prevodovka. Manuál nahradila automatická typu TurboHydramtic 425. Tento nevšedný exemplár Porsche 911 bol nedávno vydražený na portáli eBay a jeho finálna cena bola 20 750 dolárov, čo je v prepočte 17 715 eur.


Najnovšie články
Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka

Mercedes-Benz triedy X sa v rukách známeho tunera ocitol v novej dimenzii. Zhmotnenie divokej predstavy zatiaľ ostáva otázne.

Carlex Design EXY 6x6: Zdolá aj mesačnú krajinu

Automobilka prezentovala systém, ktorý môže do minulosti poslať termíny hlavná a vedľajšia cesta i svetelnú signalizáciu.

Sú semafory minulosť? Ford si to myslí

Pohon kombinujúci akumulátor a dieselový štvorvalec dostali triedy C a E, druhý menovaný automobil k nemu ponúkne aj benzínovú alternatívu.

Mercedes vracia do hry naftový hybrid

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom...

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Tuner zaoberajúci sa najmä riadiacimi jednotkami motorov ponúka pre naftovú strelu BMW dve úpravy, silnejšia posúva výkon na 515 koní.

McChip-DKR: Ešte viac sily pre M550d

Okrem novej výplne masky chladiča a 18-palcových kolies dostalo vozidlo červenú kožu či turbodiesel Smartstream dostupný v dvoch verziách.

Hyundai i40 prechádza balíkom zmien
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×