Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Američan napratal do Porsche 911 osemvalec

Porsche 911 bez šesťvalca? Američana malý agregát nebavil a tak a do starého športiaku nasťahoval obrovský motor z Cadillacu.
28 16.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Jedným z dôvodov, prečo je Porsche 911 považované za špičkové športové auto, je aj skvelý plochý šesťvalec pod jeho kapotou. Výrobca používa tento typ pohonnej jednotky už desiatky rokov a nič sa pravdepodobne nezmení ani v budúcnosti. Avšak za oceánom, kde obľubujú obrovské agregáty, nemusí byť každému klasický motor nemeckého auta sympatický.

Pohonná jednotka tohto Porsche je jedno veľké prekvapenie 28 fotografií v galérii Pohonná jednotka tohto Porsche je jedno veľké prekvapenie Zdroj: eBay

Istý pán z Kalifornie mal v garáži červený model 911 Targa z roku 1981 a v sériovej podobe ho zrejme po čase prestalo baviť. Z na pohľad nenápadnej deväťstojedenástky sa rozhodol vybrať srdce a nahradiť ho niečím “poriadnym”. Masívny osemvalec znel ako dobrý nápad. Majiteľ si ho požičal z Cadillacu Eldorado zo sedemdesiatych rokov a podľa jeho slov nebolo stroj s objemom 8,2-litra nebolo náročné do vozidla zmestiť. Padli mu však za obeť zadné sedadlá. Ohromný agregát V8 trčí do interiéru, no kryje ho vtipná imitácia kožených kufrov.

Porsche za milión malo nehodu cestou na aukciu

Udržiavať auto roky v bezchybnom stave nie je jednoduché. V prípade tohto Porsche sa to však darilo. Až do momentu keď sa ho majiteľ rozhodol predať.

Samotný osemvalec nezostal v pôvodnom stave. Z továrenských 298 kW (405 k) bol jeho výkon navýšený na 400 kW (544 k). Targa je tak nepochybne poriadne dravá a poriadne hlučná. Vymenená bola okrem motora aj prevodovka. Manuál nahradila automatická typu TurboHydramtic 425. Tento nevšedný exemplár Porsche 911 bol nedávno vydražený na portáli eBay a jeho finálna cena bola 20 750 dolárov, čo je v prepočte 17 715 eur.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×