Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Američan napratal do Porsche 911 osemvalec

Porsche 911 bez šesťvalca? Američana malý agregát nebavil a tak a do starého športiaku nasťahoval obrovský motor z Cadillacu.
28 16.09.2018 / Redakcia AUTO BILD

Jedným z dôvodov, prečo je Porsche 911 považované za špičkové športové auto, je aj skvelý plochý šesťvalec pod jeho kapotou. Výrobca používa tento typ pohonnej jednotky už desiatky rokov a nič sa pravdepodobne nezmení ani v budúcnosti. Avšak za oceánom, kde obľubujú obrovské agregáty, nemusí byť každému klasický motor nemeckého auta sympatický.

Pohonná jednotka tohto Porsche je jedno veľké prekvapenie 28 fotografií v galérii Pohonná jednotka tohto Porsche je jedno veľké prekvapenie Zdroj: eBay

Istý pán z Kalifornie mal v garáži červený model 911 Targa z roku 1981 a v sériovej podobe ho zrejme po čase prestalo baviť. Z na pohľad nenápadnej deväťstojedenástky sa rozhodol vybrať srdce a nahradiť ho niečím “poriadnym”. Masívny osemvalec znel ako dobrý nápad. Majiteľ si ho požičal z Cadillacu Eldorado zo sedemdesiatych rokov a podľa jeho slov nebolo stroj s objemom 8,2-litra nebolo náročné do vozidla zmestiť. Padli mu však za obeť zadné sedadlá. Ohromný agregát V8 trčí do interiéru, no kryje ho vtipná imitácia kožených kufrov.

Porsche za milión malo nehodu cestou na aukciu

Udržiavať auto roky v bezchybnom stave nie je jednoduché. V prípade tohto Porsche sa to však darilo. Až do momentu keď sa ho majiteľ rozhodol predať.

Samotný osemvalec nezostal v pôvodnom stave. Z továrenských 298 kW (405 k) bol jeho výkon navýšený na 400 kW (544 k). Targa je tak nepochybne poriadne dravá a poriadne hlučná. Vymenená bola okrem motora aj prevodovka. Manuál nahradila automatická typu TurboHydramtic 425. Tento nevšedný exemplár Porsche 911 bol nedávno vydražený na portáli eBay a jeho finálna cena bola 20 750 dolárov, čo je v prepočte 17 715 eur.


Video
Najnovšie články
Najvtipnejšie video roka rúca internet: O čo ide?

Každému vodičovi sa aspoň raz za život pritrafí situácia, keď mu polícia nechá odtiahnuť vozidlo. Ak sa tak stane vo Viedni, môže to poriadne narušiť rodinný...

Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×