Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kadjar: Facelift a dva nové motory

Jemné dizajnové úpravy sprevádza viacero zmien interiéru, v palete pohonných jednotiek sa objavili agregáty 1.3 TCe a 1.7 dCi.
9 3 príspevky 14.09.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára dostal Renault Kadjar tortu s tromi sviečkami. Prirodzene, francúzskej automobilke to neuniklo a pripravovala jeho facelift. Detaily o ňom prezradila v týchto dňoch. Vozidlo dostalo osviežený vzhľad a dva nové motory, naživo sa ukáže na parížskom autosalóne.

Na parížskom autosalóne sa ukáže omladený Kadjar 9 fotografií v galérii Na parížskom autosalóne sa ukáže omladený Kadjar Zdroj: Renault

SUV prešlo navonok len decentnými úpravami. Disponuje širšou chrómom obsypanou maskou chladiča a modifikovaným nárazníkom, ktorý dostal hmlovky lemované lesklými prvkami. Týmto riešením pripomína Captur. Zadný dielec prešiel taktiež zmenami a po bokoch obsahuje zaoblené lichobežníky imitujúce výfukové koncovky. Nové sú tri odtiene laku a disky kolies s priemerom 17 až 19 palcov. Svetlá sa tvarovo nezmenili, niektoré žiarovky sa však zmenili na diódy.

Kabína francúzskeho vozidla dostala upravené sedadlá a odlišnú paletu materiálov. Pre zadných pasažierov sú prichystané nové výduchy ventilácie a taktiež dve USB zásuvky. Najväčšou zmenou prešla centrálna konzola. Objavila sa na nej sedempalcová obrazovka multimediálneho systému R-Link 2 s dotykovými tlačidlami a upravený panel dvojzónovej klimatizácie, ktorý obsahuje tri otočné ovládače s integrovanými displejmi. Rovnaký komponent využíva Dacia Duster druhej generácie.

V interiéri sa objavila prepracovaná centrálna konzola 9 fotografií v galérii V interiéri sa objavila prepracovaná centrálna konzola Zdroj: Renault

Pod kapotou typu Kadjar sa objavil motor 1.3 TCe známy z typov Captur, Mégane či Scénic. Prepĺňaný benzínový štvorvalec vyvinutý v spolupráci s koncernom Daimler je ponúkaný s výkonom 103 kW (140 k) alebo 118 kW (160 k), pričom obe verzie disponujú filtrom pevných častíc. Kombinovať ich možno so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou EDC.

Renault Arkana: Prvé ľudové SUV-kupé

Na moskovskom autosalóne predstavili Francúzi dynamicky tvarované vozidlo, ktoré je pravdepodobne technicky spriaznené s typom Duster.

Druhým prírastkom v portfóliu je turbodiesel 1.7 dCi dosahujúci 110 kW (150 k). Disponuje výhradne ručným radením, no tento agregát možno ako jediný spojiť s pohonom všetkých kolies. Naftovou alternatívou je 1,5-litrový štvorvalec s označením Blue dCi naladený na 85 kW (115 k). Pri ňom si opäť možno zvoliť prevodovku, ale nie systém 4x4. Ceny jednotlivých verzií zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×