Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kadjar: Facelift a dva nové motory

Jemné dizajnové úpravy sprevádza viacero zmien interiéru, v palete pohonných jednotiek sa objavili agregáty 1.3 TCe a 1.7 dCi.
9 3 príspevky 14.09.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára dostal Renault Kadjar tortu s tromi sviečkami. Prirodzene, francúzskej automobilke to neuniklo a pripravovala jeho facelift. Detaily o ňom prezradila v týchto dňoch. Vozidlo dostalo osviežený vzhľad a dva nové motory, naživo sa ukáže na parížskom autosalóne.

Na parížskom autosalóne sa ukáže omladený Kadjar 9 fotografií v galérii Na parížskom autosalóne sa ukáže omladený Kadjar Zdroj: Renault

SUV prešlo navonok len decentnými úpravami. Disponuje širšou chrómom obsypanou maskou chladiča a modifikovaným nárazníkom, ktorý dostal hmlovky lemované lesklými prvkami. Týmto riešením pripomína Captur. Zadný dielec prešiel taktiež zmenami a po bokoch obsahuje zaoblené lichobežníky imitujúce výfukové koncovky. Nové sú tri odtiene laku a disky kolies s priemerom 17 až 19 palcov. Svetlá sa tvarovo nezmenili, niektoré žiarovky sa však zmenili na diódy.

Kabína francúzskeho vozidla dostala upravené sedadlá a odlišnú paletu materiálov. Pre zadných pasažierov sú prichystané nové výduchy ventilácie a taktiež dve USB zásuvky. Najväčšou zmenou prešla centrálna konzola. Objavila sa na nej sedempalcová obrazovka multimediálneho systému R-Link 2 s dotykovými tlačidlami a upravený panel dvojzónovej klimatizácie, ktorý obsahuje tri otočné ovládače s integrovanými displejmi. Rovnaký komponent využíva Dacia Duster druhej generácie.

V interiéri sa objavila prepracovaná centrálna konzola 9 fotografií v galérii V interiéri sa objavila prepracovaná centrálna konzola Zdroj: Renault

Pod kapotou typu Kadjar sa objavil motor 1.3 TCe známy z typov Captur, Mégane či Scénic. Prepĺňaný benzínový štvorvalec vyvinutý v spolupráci s koncernom Daimler je ponúkaný s výkonom 103 kW (140 k) alebo 118 kW (160 k), pričom obe verzie disponujú filtrom pevných častíc. Kombinovať ich možno so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou EDC.

Renault Arkana: Prvé ľudové SUV-kupé

Na moskovskom autosalóne predstavili Francúzi dynamicky tvarované vozidlo, ktoré je pravdepodobne technicky spriaznené s typom Duster.

Druhým prírastkom v portfóliu je turbodiesel 1.7 dCi dosahujúci 110 kW (150 k). Disponuje výhradne ručným radením, no tento agregát možno ako jediný spojiť s pohonom všetkých kolies. Naftovou alternatívou je 1,5-litrový štvorvalec s označením Blue dCi naladený na 85 kW (115 k). Pri ňom si opäť možno zvoliť prevodovku, ale nie systém 4x4. Ceny jednotlivých verzií zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×