Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kadjar: Facelift a dva nové motory

Jemné dizajnové úpravy sprevádza viacero zmien interiéru, v palete pohonných jednotiek sa objavili agregáty 1.3 TCe a 1.7 dCi.
9 3 príspevky 14.09.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára dostal Renault Kadjar tortu s tromi sviečkami. Prirodzene, francúzskej automobilke to neuniklo a pripravovala jeho facelift. Detaily o ňom prezradila v týchto dňoch. Vozidlo dostalo osviežený vzhľad a dva nové motory, naživo sa ukáže na parížskom autosalóne.

Na parížskom autosalóne sa ukáže omladený Kadjar 9 fotografií v galérii Na parížskom autosalóne sa ukáže omladený Kadjar Zdroj: Renault

SUV prešlo navonok len decentnými úpravami. Disponuje širšou chrómom obsypanou maskou chladiča a modifikovaným nárazníkom, ktorý dostal hmlovky lemované lesklými prvkami. Týmto riešením pripomína Captur. Zadný dielec prešiel taktiež zmenami a po bokoch obsahuje zaoblené lichobežníky imitujúce výfukové koncovky. Nové sú tri odtiene laku a disky kolies s priemerom 17 až 19 palcov. Svetlá sa tvarovo nezmenili, niektoré žiarovky sa však zmenili na diódy.

Kabína francúzskeho vozidla dostala upravené sedadlá a odlišnú paletu materiálov. Pre zadných pasažierov sú prichystané nové výduchy ventilácie a taktiež dve USB zásuvky. Najväčšou zmenou prešla centrálna konzola. Objavila sa na nej sedempalcová obrazovka multimediálneho systému R-Link 2 s dotykovými tlačidlami a upravený panel dvojzónovej klimatizácie, ktorý obsahuje tri otočné ovládače s integrovanými displejmi. Rovnaký komponent využíva Dacia Duster druhej generácie.

V interiéri sa objavila prepracovaná centrálna konzola 9 fotografií v galérii V interiéri sa objavila prepracovaná centrálna konzola Zdroj: Renault

Pod kapotou typu Kadjar sa objavil motor 1.3 TCe známy z typov Captur, Mégane či Scénic. Prepĺňaný benzínový štvorvalec vyvinutý v spolupráci s koncernom Daimler je ponúkaný s výkonom 103 kW (140 k) alebo 118 kW (160 k), pričom obe verzie disponujú filtrom pevných častíc. Kombinovať ich možno so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou EDC.

Renault Arkana: Prvé ľudové SUV-kupé

Na moskovskom autosalóne predstavili Francúzi dynamicky tvarované vozidlo, ktoré je pravdepodobne technicky spriaznené s typom Duster.

Druhým prírastkom v portfóliu je turbodiesel 1.7 dCi dosahujúci 110 kW (150 k). Disponuje výhradne ručným radením, no tento agregát možno ako jediný spojiť s pohonom všetkých kolies. Naftovou alternatívou je 1,5-litrový štvorvalec s označením Blue dCi naladený na 85 kW (115 k). Pri ňom si opäť možno zvoliť prevodovku, ale nie systém 4x4. Ceny jednotlivých verzií zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Citroën C5 Aircross: Vieme slovenské ceny

Elon Musk je známy svojimi odvážnymi vyjadreniami, ktoré často šokujú celý svet. Podobné sa mu podarilo aj tentokrát, americký vizionár najnovšie tvrdí,...

Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×