Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda opäť upozorňuje na Kodiaq RS

VIDEO
Zábery ukazujú výfukové koncovky, disky kolies, zjednodušené logo i digitálny prístrojový panel s centrálne umiestneným rýchlomerom.
1 4 príspevky 14.09.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že na blížiacom sa parížskom autosalóne odhalí Škoda vrchol modelového radu Kodiaq. Jeho prípravu potvrdila už začiatkom minulého roka. Počas leta s variantom RS stanovila svojský rekord na Nürburgringu, nedávno naň zverejnila upútavku a popritom potvrdila reči o pohonnej jednotke. Momentálne na silnú verziu opäť upozorňuje.

Pod touto kapotou bude pracovať motor 2.0 BiTDI s výkonom 240 koní

Mladá Boleslav zverejnila video, v ktorom ukazuje výrobný proces a následne poodhaľuje viaceré detaily SUV. Zábery ukazujú kompletne diódové svetlomety, lichobežníkové výfukové koncovky, špecifické disky kolies, zjednodušené logo RS bez zelenej farby i digitálny prístrojový panel s centrálne umiestneným rýchlomerom. Vozidlo nesie modrú farbu, ide o odtieň Race Blue.

Kodiaq RS: Najsilnejší diesel v histórii Škody

Škoda Kodiaq RS absolvuje svetovú premiéru na autosalóne v Paríži, naozaj dostane motor 2.0 BiTDI a pridá jednu drobnú novinku. Na čo sa ešte môžeme tešiť?

Škoda Kodiaq RS bude disponovať dvakrát prepĺňaným naftovým štvorvalcom, ktorý poznáme napríklad z koncernového modelu Volkswagen Passat. Maximálny výkon 177 kW (240 k) má štandardne prenášať na všetky štyri kolesá prostredníctvom prevodovky DSG. Cenu vrcholnej verzie zatiaľ nepoznáme, no bezpochyby prekročí hranicu 40–tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×