Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti Divo: Prvý havarovaný exemplár?

Miliónový hyperšport má verne pôsobiace škrabance, uvoľnené dielce karosérie i pokrivené kolesá. Obrázok pochádza z dielne grafického majstra.
1 13.09.2018 / Marek Pokrývka

Nabúrané automobily vždy vyvolávali pozornosť okolia. Pri exotických modeloch to platí dvojnásobne, fotografie niektorých sa v dnešnej dobe šíria internetom obrovskou rýchlosťou. V týchto dňoch prebehol sociálnymi sieťami záber zachytávajúci Bugatti Divo. Francúzske šesťnástvalcové kupé je na ňom poriadne doničené, no je to skutočne prvý havarovaný exemplár?

Na prvý pohľad pôsobí havarované Bugatti naozaj verne

Našťastie, odpoveď na položenú otázku je negatívna. Obrázok totiž nie je autentický. Pochádza z dielne grafického majstra s pseudonymom Yasid Design, ktorý má na svojom konte množstvo zaujímavých prác. Táto k nim jednoznačne patrí. Miliónový hyperšport má totiž naozaj verne pôsobiace škrabance na karosérii, zlomené prítlačné krídlo, uvoľnené dielce karbónovej karosérie i pokrivené kolesá. Bugatti je naložené na prívese, čo prispieva k reálnemu dojmu z fotky.

Bugatti Divo stanovilo historický rekord

Francúzsky hyperšport má bodykit podriadený aerodynamike, prepracovaný podvozok, nezmenený šestnásťvalec a astronomickú cenu.

Ak by nešlo len o vizualizáciu, mohli by sme hovoriť o obrovských škodách. Cena jedného exemplára Bugatti Divo dosahuje rovných 5 miliónov eur. Francúzska automobilka plánuje vyrobiť iba 40 exemplárov, ťažká havária jedného z nich by preto bola veľkou stratou.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×