Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti Divo: Prvý havarovaný exemplár?

Miliónový hyperšport má verne pôsobiace škrabance, uvoľnené dielce karosérie i pokrivené kolesá. Obrázok pochádza z dielne grafického majstra.
1 13.09.2018 / Marek Pokrývka

Nabúrané automobily vždy vyvolávali pozornosť okolia. Pri exotických modeloch to platí dvojnásobne, fotografie niektorých sa v dnešnej dobe šíria internetom obrovskou rýchlosťou. V týchto dňoch prebehol sociálnymi sieťami záber zachytávajúci Bugatti Divo. Francúzske šesťnástvalcové kupé je na ňom poriadne doničené, no je to skutočne prvý havarovaný exemplár?

Na prvý pohľad pôsobí havarované Bugatti naozaj verne

Našťastie, odpoveď na položenú otázku je negatívna. Obrázok totiž nie je autentický. Pochádza z dielne grafického majstra s pseudonymom Yasid Design, ktorý má na svojom konte množstvo zaujímavých prác. Táto k nim jednoznačne patrí. Miliónový hyperšport má totiž naozaj verne pôsobiace škrabance na karosérii, zlomené prítlačné krídlo, uvoľnené dielce karbónovej karosérie i pokrivené kolesá. Bugatti je naložené na prívese, čo prispieva k reálnemu dojmu z fotky.

Bugatti Divo stanovilo historický rekord

Francúzsky hyperšport má bodykit podriadený aerodynamike, prepracovaný podvozok, nezmenený šestnásťvalec a astronomickú cenu.

Ak by nešlo len o vizualizáciu, mohli by sme hovoriť o obrovských škodách. Cena jedného exemplára Bugatti Divo dosahuje rovných 5 miliónov eur. Francúzska automobilka plánuje vyrobiť iba 40 exemplárov, ťažká havária jedného z nich by preto bola veľkou stratou.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×