Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vietnamský VinFast odhalil svoje prvotiny

VIDEO
Úvodnú ponuku mladej spoločnosti vytvorí SUV a sedan. O technike nepadlo ani slovo, detaily sa máme dozvedieť 2. októbra.
8 1 príspevok 13.09.2018 / Marek Pokrývka

Na mapu automobilového sveta sa nedávno začal predierať Vietnam. V tejto ázijskej komunistickej krajine vznikla značka VinFast, ktorá má za sebou veľmi silnú finančnú skupinu a množstvo skúsených ľudí. Firma má preto veľké ambície. Aktuálne hovorí o pol milióne vyrábaných vozidiel v roku 2025, pričom polovicu z tohto množstva chce exportovať.

Mladá vietnamská firma siahla po trendových delených svetlách 8 fotografií v galérii Mladá vietnamská firma siahla po trendových delených svetlách Zdroj: VinFast

Tento sľubný start-up informoval počas leta o dvoch vozidlách, ktoré plánuje priniesť na októbrový parížsky autosalón. Úvodnú ponuku mladej spoločnosti vytvorí SUV a sedan. Svoje prvotiny teraz začínajúci vietnamský producent odhalil, zatiaľ pod jednoduchými názvami odkazujúcimi na príslušnosť k daným kategóriám. Podľa všetkého ide ešte len o koncepty. O ich technike doposiaľ nepadlo ani slovo, bližšie detaily sa máme dozvedieť 2. októbra.

Spoločným rysom dvojice je maska chladiča s logom VinFast lemovaným zahnutými diódovými pásmi, ktoré prechádzajú do tenkých LED svetiel. Tie dopĺňajú tmavé hlavné svetlomety zakomponované do nárazníka. Svetelný podpis sa opakuje aj v zadnej časti oboch áut.

Sedan by mohol byť postavený na platforme so zadným pohonom 8 fotografií v galérii Sedan by mohol byť postavený na platforme so zadným pohonom Zdroj: VinFast

SUV dostalo klasickú siluetu, zaujme akurát riešením koncového stĺpika. Neodmysliteľnou súčasťou jeho imidžu je bodykit obsahujúci ochranné prvky z tmavého i strieborného plastu. Vozidlo zaujme aj dizajnom kolies, čo platí taktiež pre model Sedan. Ten pôsobí pomerne dynamicky. Jeho proporcie evokujú modely s pohonom zadných kolies, no zatiaľ ide len o špekuláciu.

Prvá vietnamská značka áut príde do Paríža

Na jesennom autosalóne predvedie začínajúca firma SUV a sedan, dvojica vozidiel je dielom talianskeho štúdia Pininfarina.

Pôvodný návrh vozidiel je dielom štylistického domu Italdesign, finálnu verziu však má na svedomí nemenej známe štúdio Pininfarina. Nejde o jediné zvučné mená týkajúce sa tohto projektu. VinFast spolupracuje s automobilkou BMW, ale tiež so spoločnosťami Bosch či Siemens. Výrobu chce rozbehnúť v bývalej továrni koncernu General Motors. Zatiaľ nie je jasné, kedy môžeme očakávať jej ostrý štart. Vykryštalizovať sa musí tiež začiatok predaja či cenová politika nováčika na scéne.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×