Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vietnamský VinFast odhalil svoje prvotiny

VIDEO
Úvodnú ponuku mladej spoločnosti vytvorí SUV a sedan. O technike nepadlo ani slovo, detaily sa máme dozvedieť 2. októbra.
8 1 príspevok 13.09.2018 / Marek Pokrývka

Na mapu automobilového sveta sa nedávno začal predierať Vietnam. V tejto ázijskej komunistickej krajine vznikla značka VinFast, ktorá má za sebou veľmi silnú finančnú skupinu a množstvo skúsených ľudí. Firma má preto veľké ambície. Aktuálne hovorí o pol milióne vyrábaných vozidiel v roku 2025, pričom polovicu z tohto množstva chce exportovať.

Mladá vietnamská firma siahla po trendových delených svetlách 8 fotografií v galérii Mladá vietnamská firma siahla po trendových delených svetlách Zdroj: VinFast

Tento sľubný start-up informoval počas leta o dvoch vozidlách, ktoré plánuje priniesť na októbrový parížsky autosalón. Úvodnú ponuku mladej spoločnosti vytvorí SUV a sedan. Svoje prvotiny teraz začínajúci vietnamský producent odhalil, zatiaľ pod jednoduchými názvami odkazujúcimi na príslušnosť k daným kategóriám. Podľa všetkého ide ešte len o koncepty. O ich technike doposiaľ nepadlo ani slovo, bližšie detaily sa máme dozvedieť 2. októbra.

Spoločným rysom dvojice je maska chladiča s logom VinFast lemovaným zahnutými diódovými pásmi, ktoré prechádzajú do tenkých LED svetiel. Tie dopĺňajú tmavé hlavné svetlomety zakomponované do nárazníka. Svetelný podpis sa opakuje aj v zadnej časti oboch áut.

Sedan by mohol byť postavený na platforme so zadným pohonom 8 fotografií v galérii Sedan by mohol byť postavený na platforme so zadným pohonom Zdroj: VinFast

SUV dostalo klasickú siluetu, zaujme akurát riešením koncového stĺpika. Neodmysliteľnou súčasťou jeho imidžu je bodykit obsahujúci ochranné prvky z tmavého i strieborného plastu. Vozidlo zaujme aj dizajnom kolies, čo platí taktiež pre model Sedan. Ten pôsobí pomerne dynamicky. Jeho proporcie evokujú modely s pohonom zadných kolies, no zatiaľ ide len o špekuláciu.

Prvá vietnamská značka áut príde do Paríža

Na jesennom autosalóne predvedie začínajúca firma SUV a sedan, dvojica vozidiel je dielom talianskeho štúdia Pininfarina.

Pôvodný návrh vozidiel je dielom štylistického domu Italdesign, finálnu verziu však má na svedomí nemenej známe štúdio Pininfarina. Nejde o jediné zvučné mená týkajúce sa tohto projektu. VinFast spolupracuje s automobilkou BMW, ale tiež so spoločnosťami Bosch či Siemens. Výrobu chce rozbehnúť v bývalej továrni koncernu General Motors. Zatiaľ nie je jasné, kedy môžeme očakávať jej ostrý štart. Vykryštalizovať sa musí tiež začiatok predaja či cenová politika nováčika na scéne.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×