Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šéf Tesly Elon Musk: Problém pre marihuanu?

VIDEO
Kontroverzný podnikateľ si pri rozhovore potiahol z jointa. Akcie firmy okamžite padli a americké letectvo už zvažuje možnosti vyšetrovania.
1 3 príspevky 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Prakticky od svojho založenia vzbudzuje firma Tesla Motors protichodné vášne. Pre niekoho je jasným lídrom na poli elektromobility a budúcnosťou celého priemyslu, kým iní v nej vidia šikovným marketingom obalenú čiernu dieru ma peniaze. Podobne je na tom hlavný muž spoločnosti Elon Musk. Označovaný býva často za génia či vizionára, ale tiež podvodníka či impulzívneho sociopata. Aktuálne nahral do karát svojim neprajníkom.

Toto potiahnutie z jointa budú asi vyšetrovať americké úrady

Počas minulého týždňa sa šéf Tesly objavil v živej talkshow Joe Rogan Experience, ktorá trvala takmer 160 minút. Počas tohto času prebrala dvojica veľa rôznych tém. Vôbec sa netýkali len elektrických áut, predmetom debaty bola aj umelá inteligencia, globálne otepľovanie a mnoho ďalšieho. Najzaujímavejší moment prišiel ku koncu programu. Hostiteľ si vtedy zapálil cigaretu z tabaku a marihuany a ponúkol aj Muska. Kontroverzný podnikateľ si pri rozhovore z jointa potiahol.

Keďže relácia vznikla na území amerického štátu Kalifornia, kde prešla ľahká droga nedávno legalizáciou aj na rekreačné účely, nešlo o žiaden trestný čin. To však nie je všetko. Elon Musk je skrz svoju spoločnosť SpaceX v obchodnom vzťahu s vládou Spojených štátov, ktorá zákonom Drug Free Workplace Act zakazuje užívanie akýchkoľvek drog svojim zamestnancom i dodávateľom.

Tesla Model S: Vízia ďalšej generácie

K výmene súčasného auta dôjde až začiatkom budúcej dekády, no internetom sa šíri podarený návrh nástupcu.

Bude mať teda zakladateľ Tesla Motors pre marihuanu problém? Aktuálne to nemôžeme vylúčiť, americké letectvo už zvažuje v tomto prípade možnosti vyšetrovania. Nejakého postihu sa teda Musk možno dočká. Na potiahnutie z jointa okamžite zareagovali trhy, hneď na druhý deň padli akcie firmy o 9 percent a dostali sa na tretiu najnižšiu úroveň za ostatných 18 mesiacov. Odvtedy sa už vo veľkej miere spamätali. Napriek tomu urobil šéf Tesly dosť neuváženú vec a verejné užitie „trávy“ k vylepšeniu jeho kontroverzného imidžu určite nepomohlo.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×