Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šéf Tesly Elon Musk: Problém pre marihuanu?

VIDEO
Kontroverzný podnikateľ si pri rozhovore potiahol z jointa. Akcie firmy okamžite padli a americké letectvo už zvažuje možnosti vyšetrovania.
1 3 príspevky 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Prakticky od svojho založenia vzbudzuje firma Tesla Motors protichodné vášne. Pre niekoho je jasným lídrom na poli elektromobility a budúcnosťou celého priemyslu, kým iní v nej vidia šikovným marketingom obalenú čiernu dieru ma peniaze. Podobne je na tom hlavný muž spoločnosti Elon Musk. Označovaný býva často za génia či vizionára, ale tiež podvodníka či impulzívneho sociopata. Aktuálne nahral do karát svojim neprajníkom.

Toto potiahnutie z jointa budú asi vyšetrovať americké úrady

Počas minulého týždňa sa šéf Tesly objavil v živej talkshow Joe Rogan Experience, ktorá trvala takmer 160 minút. Počas tohto času prebrala dvojica veľa rôznych tém. Vôbec sa netýkali len elektrických áut, predmetom debaty bola aj umelá inteligencia, globálne otepľovanie a mnoho ďalšieho. Najzaujímavejší moment prišiel ku koncu programu. Hostiteľ si vtedy zapálil cigaretu z tabaku a marihuany a ponúkol aj Muska. Kontroverzný podnikateľ si pri rozhovore z jointa potiahol.

Keďže relácia vznikla na území amerického štátu Kalifornia, kde prešla ľahká droga nedávno legalizáciou aj na rekreačné účely, nešlo o žiaden trestný čin. To však nie je všetko. Elon Musk je skrz svoju spoločnosť SpaceX v obchodnom vzťahu s vládou Spojených štátov, ktorá zákonom Drug Free Workplace Act zakazuje užívanie akýchkoľvek drog svojim zamestnancom i dodávateľom.

Tesla Model S: Vízia ďalšej generácie

K výmene súčasného auta dôjde až začiatkom budúcej dekády, no internetom sa šíri podarený návrh nástupcu.

Bude mať teda zakladateľ Tesla Motors pre marihuanu problém? Aktuálne to nemôžeme vylúčiť, americké letectvo už zvažuje v tomto prípade možnosti vyšetrovania. Nejakého postihu sa teda Musk možno dočká. Na potiahnutie z jointa okamžite zareagovali trhy, hneď na druhý deň padli akcie firmy o 9 percent a dostali sa na tretiu najnižšiu úroveň za ostatných 18 mesiacov. Odvtedy sa už vo veľkej miere spamätali. Napriek tomu urobil šéf Tesly dosť neuváženú vec a verejné užitie „trávy“ k vylepšeniu jeho kontroverzného imidžu určite nepomohlo.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×