Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šéf Tesly Elon Musk: Problém pre marihuanu?

VIDEO
Kontroverzný podnikateľ si pri rozhovore potiahol z jointa. Akcie firmy okamžite padli a americké letectvo už zvažuje možnosti vyšetrovania.
1 3 príspevky 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Prakticky od svojho založenia vzbudzuje firma Tesla Motors protichodné vášne. Pre niekoho je jasným lídrom na poli elektromobility a budúcnosťou celého priemyslu, kým iní v nej vidia šikovným marketingom obalenú čiernu dieru ma peniaze. Podobne je na tom hlavný muž spoločnosti Elon Musk. Označovaný býva často za génia či vizionára, ale tiež podvodníka či impulzívneho sociopata. Aktuálne nahral do karát svojim neprajníkom.

Toto potiahnutie z jointa budú asi vyšetrovať americké úrady

Počas minulého týždňa sa šéf Tesly objavil v živej talkshow Joe Rogan Experience, ktorá trvala takmer 160 minút. Počas tohto času prebrala dvojica veľa rôznych tém. Vôbec sa netýkali len elektrických áut, predmetom debaty bola aj umelá inteligencia, globálne otepľovanie a mnoho ďalšieho. Najzaujímavejší moment prišiel ku koncu programu. Hostiteľ si vtedy zapálil cigaretu z tabaku a marihuany a ponúkol aj Muska. Kontroverzný podnikateľ si pri rozhovore z jointa potiahol.

Keďže relácia vznikla na území amerického štátu Kalifornia, kde prešla ľahká droga nedávno legalizáciou aj na rekreačné účely, nešlo o žiaden trestný čin. To však nie je všetko. Elon Musk je skrz svoju spoločnosť SpaceX v obchodnom vzťahu s vládou Spojených štátov, ktorá zákonom Drug Free Workplace Act zakazuje užívanie akýchkoľvek drog svojim zamestnancom i dodávateľom.

Tesla Model S: Vízia ďalšej generácie

K výmene súčasného auta dôjde až začiatkom budúcej dekády, no internetom sa šíri podarený návrh nástupcu.

Bude mať teda zakladateľ Tesla Motors pre marihuanu problém? Aktuálne to nemôžeme vylúčiť, americké letectvo už zvažuje v tomto prípade možnosti vyšetrovania. Nejakého postihu sa teda Musk možno dočká. Na potiahnutie z jointa okamžite zareagovali trhy, hneď na druhý deň padli akcie firmy o 9 percent a dostali sa na tretiu najnižšiu úroveň za ostatných 18 mesiacov. Odvtedy sa už vo veľkej miere spamätali. Napriek tomu urobil šéf Tesly dosť neuváženú vec a verejné užitie „trávy“ k vylepšeniu jeho kontroverzného imidžu určite nepomohlo.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×