Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brutálny VW Golf II stanovil nový rekord

TOP VIDEO
Komplexne upravený zástupca druhej generácie hatchbacku zdolal štvrť míle v Santa Pod za 8,267 sekundy.
1 príspevok 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Fanúšikovia starších vydaní modelu Volkswagen Golf asi poznajú meno Boba Motoring. Táto nemecká firma vyladila viacero veteránov do stavu, v ktorom môžu súperiť s elitou moderných športových strojov. Počas jari ukázala opätovne vyladený exemplár prvej generácie hatchbacku. Dosahuje najvyšší výkon 957 kW (1 301 k), čo je na takéto auto úplne šialené.

Starý Volkswagen Golf šokuje výkonom

Pre aktuálnu sezónu dostal veterán nové naladenie, na brzde má odmerané maximum 957 kW (1 301 k) pri necelých 8 400 otáčkach.

Najnovšie firemné video zachytáva o niečo mladší VW Golf II, ktorý má maximum na úrovni približne 882 kW (1 200 k). Silu produkuje ostro vyladený prepĺňaný dvojliter spojený s prevodovkou DSG a pohonom 4Motion. S týmto pohonom stanovil brutálny Volkswagen nový rekord, na trati v Santa Pod dokázal štvrť míle zdolať v čase 8,267 sekundy pri cieľovej rýchlosti 274,3 km/h. Ide tak o najrýchlejší Golf na svete bez ohľadu na generáciu.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×