Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brutálny VW Golf II stanovil nový rekord

TOP VIDEO
Komplexne upravený zástupca druhej generácie hatchbacku zdolal štvrť míle v Santa Pod za 8,267 sekundy.
1 príspevok 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Fanúšikovia starších vydaní modelu Volkswagen Golf asi poznajú meno Boba Motoring. Táto nemecká firma vyladila viacero veteránov do stavu, v ktorom môžu súperiť s elitou moderných športových strojov. Počas jari ukázala opätovne vyladený exemplár prvej generácie hatchbacku. Dosahuje najvyšší výkon 957 kW (1 301 k), čo je na takéto auto úplne šialené.

Starý Volkswagen Golf šokuje výkonom

Pre aktuálnu sezónu dostal veterán nové naladenie, na brzde má odmerané maximum 957 kW (1 301 k) pri necelých 8 400 otáčkach.

Najnovšie firemné video zachytáva o niečo mladší VW Golf II, ktorý má maximum na úrovni približne 882 kW (1 200 k). Silu produkuje ostro vyladený prepĺňaný dvojliter spojený s prevodovkou DSG a pohonom 4Motion. S týmto pohonom stanovil brutálny Volkswagen nový rekord, na trati v Santa Pod dokázal štvrť míle zdolať v čase 8,267 sekundy pri cieľovej rýchlosti 274,3 km/h. Ide tak o najrýchlejší Golf na svete bez ohľadu na generáciu.


Video
Najnovšie články
Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×