Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brutálny VW Golf II stanovil nový rekord

TOP VIDEO
Komplexne upravený zástupca druhej generácie hatchbacku zdolal štvrť míle v Santa Pod za 8,267 sekundy.
1 príspevok 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Fanúšikovia starších vydaní modelu Volkswagen Golf asi poznajú meno Boba Motoring. Táto nemecká firma vyladila viacero veteránov do stavu, v ktorom môžu súperiť s elitou moderných športových strojov. Počas jari ukázala opätovne vyladený exemplár prvej generácie hatchbacku. Dosahuje najvyšší výkon 957 kW (1 301 k), čo je na takéto auto úplne šialené.

Starý Volkswagen Golf šokuje výkonom

Pre aktuálnu sezónu dostal veterán nové naladenie, na brzde má odmerané maximum 957 kW (1 301 k) pri necelých 8 400 otáčkach.

Najnovšie firemné video zachytáva o niečo mladší VW Golf II, ktorý má maximum na úrovni približne 882 kW (1 200 k). Silu produkuje ostro vyladený prepĺňaný dvojliter spojený s prevodovkou DSG a pohonom 4Motion. S týmto pohonom stanovil brutálny Volkswagen nový rekord, na trati v Santa Pod dokázal štvrť míle zdolať v čase 8,267 sekundy pri cieľovej rýchlosti 274,3 km/h. Ide tak o najrýchlejší Golf na svete bez ohľadu na generáciu.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×