Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Grandland X: Špičkový benzín dorazil

Trojvalcový motor dopĺňa objemnejší súrodenec, ktorý dosahuje najvyšší výkon 132 kW (180 k). Štandardne sa spája s automatom.
2 3 príspevky 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Vlani rozšíril ponuku značky Opel typ Grandland X, ktorý stojí na rovnakej technike ako Peugeot 3008. Ten sa pýši európskym titulom Auto roka. Našimi rukami prešiel naturalizovaný Nemec pôvodne vo vznetovej verzii a následne sme si skúsili aj zážihový model s trojvalcom. Paletu motorov na sklonku minulého roka rozšíril vrcholný turbodiesel, teraz dorazil aj špičkový benzín.

Pod kapotu typu Grandland X sa nasťahoval 1,6-litrový zážihový štvorvalec 2 fotografie v galérii Pod kapotu typu Grandland X sa nasťahoval 1,6-litrový zážihový štvorvalec Zdroj: Opel

K doposiaľ ponúkanému 1,2-litrovému agregátu dosahujúcemu 96 kW (130 k) sa pridáva o štyri deci objemnejší štvorvalec známy z francúzskeho príbuzného. Jeho naladenie sa nemenilo, poskytuje maximálny výkon 132 kW (180 k) a krútiaci moment 250 Nm. Štandardným partnerom tejto pohonnej jednotky je osemstupňový automat.

Test Opel Grandland X: Benzín mu pristane

Benzínový trojvalec prekonáva turbodiesel svojím elánom, no horšie zvláda plné zaťaženie a dosahuje citeľne vyššiu spotrebu.

Opel Grandland X vybavený benzínovým srdcom s objemom 1,6 litra zrýchli na stovku za rovných osem sekúnd a dosiahne najvyššie tempo 222 km/h. Už teraz pritom aj vďaka filtru pevných častíc spĺňa emisné normy Euro 6d-Temp. Vrcholný zážihový motor sa má kombinovať výhradne s vybavením Ultimate, cenu tohto modelu zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×