Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Grandland X: Špičkový benzín dorazil

Trojvalcový motor dopĺňa objemnejší súrodenec, ktorý dosahuje najvyšší výkon 132 kW (180 k). Štandardne sa spája s automatom.
2 3 príspevky 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Vlani rozšíril ponuku značky Opel typ Grandland X, ktorý stojí na rovnakej technike ako Peugeot 3008. Ten sa pýši európskym titulom Auto roka. Našimi rukami prešiel naturalizovaný Nemec pôvodne vo vznetovej verzii a následne sme si skúsili aj zážihový model s trojvalcom. Paletu motorov na sklonku minulého roka rozšíril vrcholný turbodiesel, teraz dorazil aj špičkový benzín.

Pod kapotu typu Grandland X sa nasťahoval 1,6-litrový zážihový štvorvalec 2 fotografie v galérii Pod kapotu typu Grandland X sa nasťahoval 1,6-litrový zážihový štvorvalec Zdroj: Opel

K doposiaľ ponúkanému 1,2-litrovému agregátu dosahujúcemu 96 kW (130 k) sa pridáva o štyri deci objemnejší štvorvalec známy z francúzskeho príbuzného. Jeho naladenie sa nemenilo, poskytuje maximálny výkon 132 kW (180 k) a krútiaci moment 250 Nm. Štandardným partnerom tejto pohonnej jednotky je osemstupňový automat.

Test Opel Grandland X: Benzín mu pristane

Benzínový trojvalec prekonáva turbodiesel svojím elánom, no horšie zvláda plné zaťaženie a dosahuje citeľne vyššiu spotrebu.

Opel Grandland X vybavený benzínovým srdcom s objemom 1,6 litra zrýchli na stovku za rovných osem sekúnd a dosiahne najvyššie tempo 222 km/h. Už teraz pritom aj vďaka filtru pevných častíc spĺňa emisné normy Euro 6d-Temp. Vrcholný zážihový motor sa má kombinovať výhradne s vybavením Ultimate, cenu tohto modelu zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×