Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Grandland X: Špičkový benzín dorazil

Trojvalcový motor dopĺňa objemnejší súrodenec, ktorý dosahuje najvyšší výkon 132 kW (180 k). Štandardne sa spája s automatom.
2 3 príspevky 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Vlani rozšíril ponuku značky Opel typ Grandland X, ktorý stojí na rovnakej technike ako Peugeot 3008. Ten sa pýši európskym titulom Auto roka. Našimi rukami prešiel naturalizovaný Nemec pôvodne vo vznetovej verzii a následne sme si skúsili aj zážihový model s trojvalcom. Paletu motorov na sklonku minulého roka rozšíril vrcholný turbodiesel, teraz dorazil aj špičkový benzín.

Pod kapotu typu Grandland X sa nasťahoval 1,6-litrový zážihový štvorvalec 2 fotografie v galérii Pod kapotu typu Grandland X sa nasťahoval 1,6-litrový zážihový štvorvalec Zdroj: Opel

K doposiaľ ponúkanému 1,2-litrovému agregátu dosahujúcemu 96 kW (130 k) sa pridáva o štyri deci objemnejší štvorvalec známy z francúzskeho príbuzného. Jeho naladenie sa nemenilo, poskytuje maximálny výkon 132 kW (180 k) a krútiaci moment 250 Nm. Štandardným partnerom tejto pohonnej jednotky je osemstupňový automat.

Test Opel Grandland X: Benzín mu pristane

Benzínový trojvalec prekonáva turbodiesel svojím elánom, no horšie zvláda plné zaťaženie a dosahuje citeľne vyššiu spotrebu.

Opel Grandland X vybavený benzínovým srdcom s objemom 1,6 litra zrýchli na stovku za rovných osem sekúnd a dosiahne najvyššie tempo 222 km/h. Už teraz pritom aj vďaka filtru pevných častíc spĺňa emisné normy Euro 6d-Temp. Vrcholný zážihový motor sa má kombinovať výhradne s vybavením Ultimate, cenu tohto modelu zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×